https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALANYA’DA 5 YILDIZLI TATİL

Okunması Gerekenler

ALANYA’DA 5 YILDIZLI TATİL

Soğuk bir Aralık gecesi, yağış yok, tribünler boş, yılbaşı öncesi ligin son maçı. Yabancı oyuncular bu haftalarda tatil moduna girip, ya kart cezalısı ya da izinli olurlardı. Sırf bunu engellemek için son hafta ikinci yarı başına ekleniyor artık. Tam da tatil öncesi, tatil yöresinden bir rakip; Alanya.

İlk yarı başlangıcı ile ilk on dakika Alanya daha istekli gözüktü. Galatasaray 15.dakikadan sonra rakip alana yerleşti. Sağda Yasin, solda Bruma, ortadan da Sneijder ve Selçuk ile etkili olmaya çalıştı. De Jong bu sene kafa golü ile siftah yaparak takımını 1-0 öne geçirdi. Alanya yine klasik bir Galatasaray defansının uyuması ile beraberliği yakaladı ama kendi kalelerine attıkları gol ile devre 2-1 kapandı.

İkinci yarının başlamasıya birlikte Galatasaray hakimiyeti tam anlamıyla ele geçirdi. İyi bir günde olan Selçuk, sanırım ufak bir sakatlıktan dolayı yerini Hamit’e bıraktı. Gece Sneijder’in gecesi. Müthiş bir vuruşla ölçerek biçerek attığı akıl dolu gol maçı bitirdi. 3-1’den sonra artık Alanya’nın oyun disiplini kalmadı. Eren uzun süre sonra golle tanıştı. 4-1. Onun yerine oyuna giren Josue, yine Sneijder’in asisti ile sonucu belirledi. 5-1. Bruma biraz bencil olmasa ilk yarının en farklı galibiyeti olabilirdi.

Neticede tatil, tatil gibi bir maçla başladı. Sneijder gecenin yıldızı. 1 gol 3 asist. O varsa Galatasaray var, yoksa mutlaka takım olarak iyi olmak zorunda. Defansa mutlaka tecrübeli bir takviye lazım. Kademe anlayışını öğretecek birisi. Tabiki bir de forvet. Bir çift söz de Hamit’e; Sevgili kardeşim bu sene son yılın olsun, güzel anılarla hatırlasınlar seni. Artık yaş kemale erdi.

20 günlük aradan sonra önemli bir deplasman maçı ile ikinci yarı başlayacak. Şimdi söz yönetimde. Bakalım ara transfer performansı nasıl olacak?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular