https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AH HİSAR, VAH FENER..!

Okunması Gerekenler

Memlekette dizi furyası bitmedi, bitecekmiş gibi de görünmüyor.. Aynı senaryoları izlemekten bıkmayan kerizler olduğu sürece de bitmez tabii.. Neyse, her dizide mafya var, mafya olur da mafya babası olmaz mı? Ondan da var.. Mafya babalarının hepsi de hayatı yalayıp yutmuş filozof mübarek..Bi felsefe merakıdır gidiyor.. Bu merak futbolu da sarmış, ligin tüm teknik direktörleri de filozof..Boyunlarında birer fular, top sakal falan, izin verseler ağızda bi pipo.. O kadar felsefe yaptılar, bir kupa maçı oynandı Beşiktaş’la Fenerbahçe arasında sahada rezillik.. Siz böyle mi hazırlıyorsunuz oyuncularınızı??

Öte yandan futbol varoş sporu.. Öyle de kalsın zaten.. Futbolun ruhu orada ama ölçüsünde.. Varoşun içinden adam çıkar da o adamın içindeki varoşluk çıkmıyor işte.. Quarsma’sı da aynı, Volkan’ı da Alper’i de.. Ben de..! Bugün Volkan’ı da aradı Fenerbahçe.. Iki takımda hem mental hem de fizik anlamda yıprandı, eyvallah da Bjk niye Pazartesi maç oynayacak onu da anlamadım.. O maçın gazilerinden Volkan yok, Kameni var bugün..Valbuena on birde, Ekici yedek, Atıf yedek.. Futbol varoş sporu dedim, tribünlerde de seviyorum varoşları.Tribünlerde etkili taraftar da onlar, yalnız bırakmayan da onlar.. Bugün tribünlerde çok az seyirci vardı, şampiyonluğa oynuyorsun, stadın yarı yarıya anca dolu.. Akhisar maça çok akıllı başladı.. Haddini bilerek derler ya, aynen öyle.. Alanı daraltarak, yardımlaşarak.. Muğdat diye de pır-pır bi oyuncuları var, tutmadığım bir oyuncu ama onu da doğru kullanmaya çalıştılar.. Yan pas, al gülüm, ver gülüm ile orta tempoda maça başlayan Fenerbahçe Akhisar’ın ilk atağında 14. dakikada topu kalesinde gördü, Kameni sağına gelen topa hamle yapma gereği duymadı..

Golün ardından Fenerbahçe baskıyı artırdı.. Tek kaleye döndü maç ama topa istediği ritmi de kazandırmadı, dikine de oynayamadı, Akhisar da oynatmadı.. Yeteneksiz ayaklar Josef ve Topal’a iyi baskı yaptılar.. Baskı yaptığı dönemde Fenerbahçe iki kere yaklaştı gole.. Hasan Ali’nin pozisyonu önemliydi.. Giuliano yine yokları oynarken, Valbuena de etkili değildi ilk yarıda. Bir hızlı atakta Akhisar ikiyi de bulunca maç zora girdi ve Fenerbahçe ilk yarıda bir gol çıkaramadı.. Kameni’yi eleştirenler olacak ama iki golde Fenerbahçe sağ tarafından geldi.. Isla-Dirar ve Skretel’in yetersizlikleri de var , Muğdat’ı oynattılar orada..İkinci yarıya Topal-Ekici değişikliği bekledim, dikine ve topa ritm kazandıracak bir adam ve çalım da atar, vurur da.. Aykut Kocaman Isla-Atıf değişikliği ile başladı, Dirar sağ beke geçti.. Şimdi insan düşünmeden edemiyor, maça Şener’le başlasan??

Fenerbahçe ikinci yarıya seyircisinin de gazıyla hızlı başladı.. Sağlı, sollu ataklar, ilk yarıdan daha etkili organizasyonlar, bir tane atsa, arkası gelecekmiş gibi görünen bir Akhisar savunması var ve Dirar’ın indirdiği topa Giuliano’nun kafası, skor 2-1’e geldi daha 30 dk var..

Maçta konsantrasyonu hiç kaybetmeyen Akhisar, golün iki dakika sonrasında soldan bir hızlı atak geliştirdi, Hasan Ali’nin erken hamlesi yetersiz, Larson da içeride bomboş kalınca maç tekrar 2 farka geldi.. Soldado-Valbuena değişikliği geldi, ne getirdi, şişirme toplar taktiği..

Topu alan şişiriyor içeri.. Baskıyı artıran Fenerbahçe’nin bir şekilde golü bulacağı belliydi, iki veya daha fazla bulabilir mi? Akhisar fazla geriye çekildi ve 67. dakikada Fenerbahçe Atıf’la skoru 3-2 ye getirdi.. Rakip hoca da Dany’yi alarak stoperleri üçledi anında.. Havadan top şişirmenin bi anlamı kalmamıştı artık.. Nihayet oyuna girdi Ekici son 10 dakikada..

Uzatma dakikalarında Ekici’nin kimse uyanamadan aniden kullandığı serbest atışta içeri kaçan Soldado’nun ortasına kimse dokunmayınca Yönetim istifa sesleri korosunda Fenerbahçe önemli bir kayıpla sahayı terk etti..

Lig uzun, biraz daha sabır.. Bu ligde dengeler çok kolay değişiyor veya değiştirilebiliyor, maksat yayıncı kuruluşa gol olmasın..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular