https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

+90 GOL YOK..!

Okunması Gerekenler

Herkes pişman ölür.. İstisnasız… Yaptıklarımız yüzünden veya yapmadıklarımızdan. Yapmadıklarımızdan doğan pişmanlıkların acısı, yüreğimizde daha derin yaralar bırakır maalesef.. Futbolda da durum aynen böyledir.. Bir oyuncu transfer edersin tutmaz, 10 oyuncu transfer edersin yine tutmaz; pişman olursun ama alacağın oyuncu sayısı birdir veya ikidir, almazsın ve şu hale gelirsin.. Bundan daha büyük bir pişmanlık yokkk..! Sırf heyecanını ve iddianı muhafaza edemediğinden ligin dibine demir atmış takımlara kaybettiğin puanları saymıyorum bile, adam kılıklı bir 10 numara, hatta bir Diego bile Fenerbahçe’ye en az 5 puan aldırırdı ve bugün 3.lük hesapları yerine başka şeylerden bahsediyor olurdu Fenerbahçe taraftarı..

Şimdi gelelim Antalya maçına. Rıza hoca ile müthiş bir çıkış yakalayan Antalyaspor özgüveni de yakalamış.. Başakșehir’in kazanmasıyla morali bozulan Fenerbahçe karşısında 3 puanı isteyen bir takım olduklarını hissettirdiler.. Fenerbahçe de maça enteresan bir kadro ile çıkmış.. Ozan sağ bek, Neustadter orta saha ve Alex’in veliahtı World Star adayı Salih orta sahada.. Emenike de sahada.. Maç karşılıklı ataklarla başladı.. Orta sahada derin boşluklar var, “lan galiba iyi maç olacak” dedik, 6.dakikada Eto’nun şutuna ani bir kafa geldi, yön değiştiren topu Volkan nefis çeldi, tamam dedik, işte maç bu ama ilk yarı boyunca devamı gelmedi..

Orta sahada iki takımın da birbirine bol bol faul yaptığı bir 45 dakika oldu.. Antalyaspor bariz daha yetenekli bir takım, Fenerbahçe’de Lens’ten gayri bir şey yok.. Fenerbahçe’nin ilk yarıdaki en etkili oyuncusu Hasan Ali idi, topla en çok buluşan oyuncusu da Neustadter.. Başka söze gerek var mı? Ha bu arada kaleyi bulan şut sayısı da ilk yarıda sıfır.. İkinci yarı Roman-Ozan işbirliğinden gelen Antalya golüyle başladı.. Fenerbahçe daha fazla risk almak zorundaydı, defans biraz daha öne çıktı, daha fazla açık vermeye başladı.. Antalyaspor daha fazla pozisyon bulan ve harcayan taraf oldu..

Lens’in getirip Alper’in vurduğu ve Kaleci Ferhat’ın ayağıyla çıkardığı pozisyon dışında Fenerbahçe etkili olamadı ve Advocaat kılıcını kaldırdı.. Salih Dede’yi oyundan alıp Stoch’u sahaya sürdü; olumlu bi hamle. Ardından Lens-Volkan değişikliğine gitti, helal olsun valla, gol lazım ve Lens’i alıyorsun oyuna.. Ben​​Volkan’ı seviyorum, en azından adam bir şeyler yapacakmış gibi duruyor hiç bir şey yapamasa da.. Neustadter’i seyretmekten bin kere daha iyi yani..

Neyse, Volkan ve Stoch değişikliği de çare olmadı, sahada hiç bir şey yapmayan Fenerbahçe’den son dakika golü yeme mallığını göstermeyen Antalyaspor 3 puanla evine döndü..

Yeni hedef, Türkiye kupası.. Sonra taraftar beni niye ıslıklıyor? Sonra yönetim sahaya çıkıp oynasın mı? Yönetim resmen uyudu kardeşim.. Hadi hadi, kalk ta yerine yat..!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular