https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

7 NUMARA İLE ÖZDEŞMİŞ CR7’NİN BİLİNMEYEN 7 ÖZELLİĞİ..

Okunması Gerekenler

ARKIN AYDINLIKDÜNYANIN en büyük 2 futbolcusundan biri olan CRISTIANO RONALDO’nun attığı goller, istatistikleri ve özel hayatı hemen her gün hem spor hem de magazin gazetelerinde 24/365 yer alıyor ama ONUN HAKKINDA da herkes tarafından bilinmeyenler var..

Sizlerle forma numarası 7 olan CR7’nin bilinmeyenlerini fazla uzatmadan 7 maddede paylaşalım;

ronaldo 71. Madem numaradan girdik ordan devam edelim. RONALDO Manu’ya transferi sonrası hiçbir zaman 7 numaralı formayı istememiş. Çünkü bu forma daha önce GEORGE BEST-BYRAN ROBSON-ERIC CANTONA ve DAVID BECKHAM gibi Manchester United efsaneleri tarafından giyilmiş.

İlk tercihi 28 numara olan CR7, 7’nin ağırlığı altında ezilmekten, kısaca baskıdan korkmuş ama Ferguson’un özellikle bu numarayı almasında ısrar etmesiyle 7 numarayı giymiş ve öyle de devam etmiş.

Real Madrid’de de efsane RAUL bıraktıktan sonra bu numarayı alan yıldız futbolcu, günümüzde de hem milli takım hem de Los Blancos’da 7’no lu numara ile futbol hayatına devam ediyor.

2. 2005 senesinde babasının ölümünden 1 ay sonra Londra Hotelinde, bir kadına tecavüz iddası ile hapse atılmış ama sonrasında kefaletle serbest kalıp, ilerleyen zamanda da suçsuz olduğu anlaşılmış. Bu arada ilk vukuatı daha meşhur olmadan başından geçen, çocukluk yıllarına dayanıyor. Lise yıllarında sinirlenip öğretmenine sandalye fırlatmış ve okulla başı derde dirmiş. Nedeni de İspanya sınırındaki, Atlas Okyanusunda bulunan Madeira’da doğup büyümesi ve oranın aksanı ile konuşmasından dolayı öğretmenin kendisiyle dalga geçmesi..

3. 15 yaşındayken kalbindeki problem nedeniyle futbola ara vermek zorunda kalmış. Düzensiz kalp atışları devam etse bugün belki hiçbirimiz bu ismi bilmeyecektik ama tedavi sonucu sorun hallolmuş ve futbola devam etmiş. Bu arada çocukluk lakabı ‘Arı’. Arkadaşları tarafından konan bu ismin nedeni; koşarken kimsenin ona yetişememesi..

ronaldo 284. 2003 senesinde ünlü yıldızı Liverpool alıyormuş ama o zamanın menajeri GERARD HOULLIER , Sporting Lizbon’un genç oyuncu için istedigi 12 Milyon Sterlin civarındaki bonservis ücretine değmeyeceğini düşünüp transferden vazgeçmiş!

5. Annesi hamileyken, 4. çocukları olacak Cristiano’yu yoksulluktan dolayı aldırmak istemiş. Doktorlar kürtaj için sürenin geçtiğini söylediğinde, alkol ve koşularla kendi başına düşürmeye çalışmış ama başaramamış!

6. Ailesi ona Ronaldo adını, doğduğu zaman ABD başkanı olan Ronald Reagan onuruna esinlenerek vermis. Bu arada CR7’nin çocukluk idolü ne ünlü bir futbolcu ne de tanınan bir sanatçı. Rüyalarını süsleyen ve olmak istediği terk bir kişi varmış; Superman.

7. Ana dili Portekizce olan Ronaldo en fazla İspanyolca müzik dinlemeyi seviyor. Favori şarkıcısı Porto Rikolu Luis Fonsi. En hayran oldugu film yildizi ise Angelica Jolie.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

arkin.aydinlik@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular