https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

6’YA 1 KALA !

Okunması Gerekenler

Yarı final maçlarının devam ettiği Dünya Snooker Şampiyonası’nda Ronnie O’Sullivan geçen yıl finalde yendiği Barry Hawkins’i dün 17-7 mağlup ederek finale adını yazdırdı.

Önceki günden maça 6-2’lik avantajla başlayan Ronnie O’Sullivan, ünlü hakem Leo Scullion’ın seyircilere cep telefonu ikazları yapması ve sıcak suyunun gelmesiyle maça güzel bir giriş yaptı ve ilk frame’i kazandı. Barry Hawkins ise arka arkaya iki frame birden kazanarak bir anda sanki farkı yavaş yavaş kapatacak izlenimi verdi. Fakat bu çok uzun sürmedi çünkü güzel oyun çıkarsa da özellikle orta delikte kısa mesafeden yaptığı inanılmaz hatalarla frame’leri Ronnie’ye adeta hediye etti ve ikinci seansı da 5-3 geride kapatarak durumu 11-5’e getirdi.

snooker11Ronnie O’Sullivan işini aynı günde bitirip final için bir gün dinlenme avantajını elde etmek istediğini tüm maçta gösterdi diyebiliriz. Roket rakibine tüm maç boyu bu baskıyı hissettirdi. Zaten geçen seneden ve öncesinden psikolojik üstünlük kurduğu rakibine karşı bir de sürekli %70 üzeri muhteşem bir oranda uzun vuruş isabeti yakalayınca işi daha da kolaylaştı. Her ne kadar aceleden bir iki kısa vuruşta kendisinden beklenmedik hatalar yapsa da, Ronnie O’Sullivan ikinci seans sonunda üçüncü seansta maçı bitirme potasına girmeyi başardı.

Son seans da ilk ikisinden farklı olmadı. Yine Ronnie’nin efsane uzun vuruşları ve muhteşem vuruş/kalış kombolarıyla geçen üçüncü seans da 6-2 Ronnie’nin üstünlüğüyle kapandı ve maçı kazanmak için gerekli olan 17 frame’e Roket bir gün önce ulaşmış oldu. Pazar günü oynanacak olan final maçından önce rakibinin Cumartesi günü de maç yaparken dinlenecek olması son şampiyon için büyük avantaj. Ronnie O’Sullivan’ın altıncı şampiyonluğuna tek maç kaldı.

Neil Robertson-Mark Selby mücadelesi ise tek seansla devam etti. Önceki gün 5-3 biten seansta her iki taraf da dörder frame kazandı. Böylece Selby 9-7 ile aradaki iki frame’lik farkı korumayı başardı. Robertson seansın ilk iki frame’ini alıp beraberliği yakaladı. Hatta ikinci frame’de 113’lük bir century de yapınca moral üstünlüğü ele geçirdiği ve kalan frame’lerde de rakibine üstünlük kuracağı düşünülüyordu ancak Selby çetin ceviz çıktı. Farkı tekrar ikiye getiren Selby, sonraki frame’lerden birini alıp diğerini kaybederek bu farkı korumayı başardı.

snokYarın TSİ 12:00’de başlayacak üçüncü seansta inanılmaz bir sürpriz olup da, Selby seansı 8-0’la kapatmazsa, ikinci finalist olarak Ronnie O’Sullivan’ın karşısına çıkacak olan oyuncuyu belirleyecek olan son seans TSİ 21:00’de oynanacak.

Daha önce de belirttiğim gibi kendi adıma son şampiyon Ronnie’nin finalde dünya sıralamasında bir numarada olan Robertson’la karşılaşmasını isterim ve turnuvaya yakışanın da bu olduğuna inanıyorum.

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular