https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

600 BİN EURO’LUK GURUR !!

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGEN600 Bin Euro’luk Gurur

 

Öncelikle söylmek gerekir ki G.Antep akıllı takım.. Bu saha zemininde çok puan alırlar bu ligde.. Rugby havasında topu alanın ileri koşup tehlike yaratmaya uğraştığı bir maç izledik .. Bu zeminde de şiir gibi birşey beklenemezdi zaten. İlk yarı sonu itibari ile Beşiktaşlıların sağbek Beck’ten beklediği performansı gördüklerini söylemek mümkün değil. Hatta Serdar’a ayıp ettik galiba diye de düşünenler az değildir sanırım. Bu arkadaş ile ilgili temiz oynama çabası dışında olumlu bir yorum yapmak için henüz erken. Ayrıca G.Töre, Sosa ve Tosic de ilk yarıya damga vuran ayaklardı olumsuzluk açısından.. Ama tekrar belirtelim bu sahada yürümek zorken teknik ayaklardan kötü performans görmek şaşırtmamalı  diyelim geçelim..

 

bjk gol 12İkinci yarı başı itibari ile takım 4-4-2 ye döndü.. Ama Şenol hoca kurt.. Geçen seneki acemi hoca gibi aval aval  bakmak yerine hızlıca karar verip tekrar 4-2-3-1’e dönüp fişi çekti. Siyah Beyazlılarda yoruma değer bir kaç oyuncu için söyleyeceklerimiz; Gomez hazır değil ama çok gol atar.. Yine de bu takımda Cenk Tosun diye bir gerçek vardır. Gomez de bunu ya kabullenecek yada milli takım arasını iyi değerlendirip form tutacak.. Açıkça ve kabaca söylüyeyim ki her beğenmeyenin kafasına Olcay kadar taş düşsün. Bu kadar kalpten oynayıp yetenekleriniz her ne olursa olsun en iyisini vermeye çalışırsanız 2 haftada bir böyle golle buluşursunuz.. Oğuzhan ben oluyorum demeye devam ediyor. Ayaklar kuvvetli beyin çalışıyor.. Bugün üstüne muazzam bir de frikik golü ekledi… G.Töre,  Olcay’a ve Kerim’e attırdığı goller için büyük tebrikler.. Ama geçen seneki Gökhan’ı hala arıyor Karakartallar..Ve son olarak Rhodolfo.. Brezilyalı pozisyon alma becerisi açısından çok üstün.. Sakin ve líder kişilikli.. Açık alanda yakalanmadığı sürece yerinin en iyisi olarak göze çarptı.. İnşallah böyle devam eder.

 

bjk gol 14Bu maç seyretmeyenler için de birkaç söz söyleyelim. Bu maçın 0-0 bitmesi 4-0 bitmesinden daha adil bir skordu. 75’deki safi yetenek golü olmasa da bu maç zaten öyle biterdi bu böyle biline!. İlk 3 maç, Beşiktaş için gelecek ile ilgili hiçbir olumlu yada olumsuz fikir vermedi. Geçtiğimiz senelere benzer olarak pas yaparak hucüm etme alışkanlığı devam ediyor. Fark ise öne geçtiği maçların son dakikalarında taraftarlarını kalp krizinden uzakta tutacakları izlenimini verdiler.

 

Son olarak iki çift lafımız yönetime.. Herkes hatırlar..Tüm Beşiktaşlıların gururunu incitecek bir yaklaşımdı 2 sene önde olanlar. Kendini ezeli rakip ebedi dost gören camia stadsız olduğu bir dönemde sadece loca satışlarını sebep gösterek kapı dışarı etmişti Siyah Beyazlıları.. Şimdilerde ise içinden top geçen kalecileri ve kulübede oturan 17 yaşındaki yedeği kendilerini panikletti ve Beşiktaş’ın milli kalecisine talip oldular. Beşiktaş yönetimi de avucunda bir tutam tuz ile yardımlarına koştu bu camianın. Hem de 600 bin Euro için!! Acaba sen yedek sağbek için o takımın kapısını çalsan sana o kapıyı açarlar mı ya da kaçtan açarlar?  Ticaret iyidir güzeldir de kendi taraftarının boynunu bükenden de varsın para kazanılmasın ..

 

İstersen stad yapma istersen kupalar kazanma, sen  gurursuz olma o bize yeter yeğen..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bulent.bilirgen@abcspor.com

twitter : @BilirgenBulent

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular