https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

40 GÜN 40 GECE!

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECENFenerbahçe sezonun evinde oynadığı son maça bu sefer tüm taraftarlarının önünde çıktı. Maç öncesi stadyum klasik şampiyonluk maçına göre süslenmişti. İstanbul tüm gün yağan yağmurun etkisi ve hava sıcaklığı ile sezonun son maçları değil de sanki kışa girilen bir hafta maçı havasındaydı. Fenerbahçe taraftarı uzun yıllardır yaşamadığı rahatlıkla maç izledi.

fb karabuk5Belli ki futbolcular sezonun yorgunluğunu üstlerinden atamamış olacaklar ki maç esnasında yer yer oyundan kopmalar yaşadılar. Maç genelinde ise son maçlarına oranla daha diri ve istekliydiler. Fenerbahçe ilk yarıda Sow , Meireles ve Emre ile üç gol buldu. Sow ‘ un şova yönelik gol atma isteği yüzünden bir o kadarını da kaçırdı! Fenerbahçe nin en diri yeri Emre , Meireless ve Topal’ dan oluşan üçlü orta sahasına ilave Kuyt ve Sow gözüktü. Emenike çok etkisizdi.

İkinci yarıda Emre’ in yerine oyuna giren Salih sakatlanınca maçın son bölümünde yerini Webo’ ya bıraktı ve Webo da maçın skorunu tayin eden golünü kafayla filelere gönderdi. Salih çok yetenekli bir oyuncu ve kendisini biraz daha kuvvetlendirirse ülke futbolumuz için büyük bir kazanç olacaktır. Oğuz Çetin’ i izlemiş olan bizler tekrar o zevki nostaljik olarak tatmış olacağız. Webo ise Fenerbahçe için her zaman gerekli bir oyuncu olarak gözüküyor ve yabancı kontenjanı sıkıntısı olmaz ise takımda muhakkak kalması gerekir.

fb karabuk1Ben Karabük’ te  Ahmet İlhan’ ı çok beğeniyorum. Ülkemizde çok rastlamadığımız sürate bir oyuncu .  Karabükspor ‘ u da son zamanlarda çok  ihtiyaç duyduğumuz rakibe saygı ve centilmen olmaları yönlerinden alkışlıyorum.

 

Son olarak da Fenerbahçe Pazar günü kupasını alacak ve Nisan ayında ilan ettiği şampiyonluk neticesinde masallardaki gibi 40 gün 40 gece kutlama yapacak gözüküyor.

metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular