https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

4 BÜYÜKLER SALON TURNUVASI

Okunması Gerekenler

gokhan 1Ligimizin ara verdiği zamanda Acun Ilıcalı eski futbolcuları bir araya getirerek bir turnuva düzenledi. 4 büyükler salon turnuvası 7’den 70’e herkes ilgiyle izledi. 4 büyükler salon turnuvasında kıyasıya bir rekabet yaşandı ve dün oynanan finalde Fenerbahçe Veteran takımının şampiyon olmasıyla sona erdi. Şimdi takımları tek tek inceleyelim.

*** BEŞİKTAŞ VETERAN TAKIMI

Galatasaray’dan sonra en etkili isimlere sahipti Beşiktaş. Fakat çok önemli oyuncularının sakatlığı finali görememesine sebep oldu. Önce Oktay Derelioğlu, ardından Tümer Metin ve Fevzi Tuncay… İlhan Mansız’ın da ufak bir sakatlık yaşadı. Birkaç maçta ondan da faydalanamadılar. Takımın tüm yükünü Ahmet Dursun taşıdı. Atmış olduğu gollerle takımı rahatlatmış olsa da bu yaşanan sakatlıklar takımı fazlasıyla etkiledi. Tabii Ali Tandoğan da Ahmet Dursun’a en fazla yardımcı olan isimdi kuşkusuz.

*** FENERBAHÇE VETERAN TAKIMI

Turnuvaya çok iyi başlayamasalar da sonradan oynadıkları futbolla zaferleri ardından da şampiyonluğu getirdi. Takımda Tarık Daşgün ve Ali Güneş’in sakatlıkları takımı derinden etkiledi. Fakat Mehmet Yozgatlı ve Mehmet Aurelio’nun dâhil olmasıyla takımdaki eksikler giderildi. Özellikle Mehmet Aurelio’nun finaldeki etkili performansına hayran kaldım. Turnuvanın başında olmuş olsaydı Fenerbahçe Veteran takımı daha etkili olabilirdi. 9-5’lik mağlubiyet sonrası oynadıkları 3 maçta çok istekliydiler. Kazanmayı çok istedikleri için şampiyonluk geldi.

*** GALATASARAY VETERAN TAKIMI

Turnuvanın favorisi olarak gösteriliyordu. Zaten Hasan Şaş, Ümit Davala, Ergün Penbe, Hakan Ünsal ve Kerem İnan UEFA kupasını kaldırdıkları sene Galatasaray’da oynayan oyunculardı. Üstelik bu tarz veteran maçlarına fazla katıldıkları için daha hazır olarak geldiler. İlk maçlarda inanılmaz iyi oyun ortaya koydular. Özellikle Evren ile Papen Mustafa çok kritik maçlarda önemli görev üstlendiler. Kerem İnan’ın ilk maçtaki performansı ise takdire şayandı. Fakat final maçında kupayı kaldıramadılar. Final maçında ilk yarı çok etkisizdi. İkinci yarıda üst üste gol atıp maça ortak olsalar da Fenerbahçe’nin gol atması ve Hasan Şaş’ın kırmızı kartı ile takım demoralize oldu ve final maçını kaybettiler.

*** TRABZONSPOR VETERAN TAKIMI

Trabzonspor Veteran takımı ilk yarıları çok etkili oynayıp ikinci yarı formdan düşüyorlardı. Bunun yanında önemli sakatlıkların olması takımı etkiledi. Özellikle Hami Mandıralı, İbrahima Yattara, Mehmet Yılmaz’ın yokluğu takımı sıkıntıya soktu. Takımdaki en etkili isim Çağdaş Atandı. Hem uzaktan çektiği şutlarla hücuma destek verdi hem de yaptığı markajlarla defansa destek verdi. Zaten futbolu daha yeni bıraktığı için turnuvanın en fit oyuncusuydu. Aynı şekilde Emrah Eren de futbolu yeni bıraktı. Daha doğrusu sakatlıklar olmuş olmasaydı Trabzonspor Veteran takımı etkili olurdu.

Çok güzel çok keyifli bir turnuvaydı. Keşke final maçında olaylar çıkmasaydı daha güzel olurdu. Çocukluğumdaki yıldız oyuncuları yeniden izlemek güzeldi. Eminim bunu televizyonda ya da orada izleyenler de keyif almıştır. Bu turnuva da emeği geçen herkese teşekkür ederim.

mail : gokhan.yumurtaci@abcspor.com

GÖKHAN YUMURTACI

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular