https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

35 MAÇLIK TARİHİ SERİYİ GALATASARAY BİTİRDİ !

Okunması Gerekenler

Geçen haftaki ses getiren yazımızda, Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında ev sahibi olmanın en kadar önemli olduğundan bahsetmiş ve 35 maçtır futbol ile erkek/kadın basketbol şubelerinde deplasmanlarda kazananın olmadığını belirtmiştik.
FUTBOLDA en son deplasman galibiyeti olarak; 22 Nisan 2012’de Fenerbahçe’nin Türk Telekom Arena’da 2-1 kazandığı karşılaşma var. O günden bugüne iki stada da seri tam 7 maç… 6’sında ev sahipleri kazanmış. Tek beraberlik Galatasaray’a 12 Mayıs 2012’de Kadıköy’de şampiyonluğu getiren 0-0 biten karşılaşma…

Geçelim ERKEK BASKETBOLUNA…

Ülker Arena açıldığından beri Galatasaray bu salondaki hiçbir maçtan galip ayrılamamış! Sarı kırmızılıların son deplasman galibiyeti 14 Haziran 2011’de Sinan Erdem Spor Salonunda 72-71 kazandıkları final serisi play-off karşılaşması.

Fenerbahçe’nin de durumu çok farklı değil. Bu karşılaşmadan 3 gün sonra Abdi İpekçi’de 91-88 kazanarak şampiyon olmuşlar ve o günden beri o salonda tek bir galibiyetleri yok!

2 ezeli rakipten birinin deplasmanda kazanamama serisi tam 15 maç!

KADIN BASKETBOLU’nda da durum çok farklı değildi! 29 Nisan 2013’de Fenerbahçe’nin Abdi İpekçi Spor Salonunda 71-70 kazandığı karşılaşma sonrası oynadıkları 13 müsabaka da ev sahibi ekiplerin üstünlüğüyle sonra ermişti.

Ama bu akşam Metro Enerji Spor Salonunda 72-54’ lük skorla galip gelen sarı-kırmızlılar 35 maçlık bu tarihi seriyi bitirmiş oldu!

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular