https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

34 ORTA

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENYanlış anlaşılmasın.. Ceza sahasına kesilen orta sayısının çok yüksek olması  takımın muhteşem oynadığını göstermez tabi.. Ama gol için yapılan bir hamledir sonuçta.. Peki buna karşılık, dini bütün forveti ne yaptı Beşiktaş’ın?..HİÇ.. Koca bir HİÇ..

Haftalardır yazıyorum okuyan arkadaşlarım da bana kızıyor. Ne istiyorsun Demba Ba’dan diye soruyorlar..Bu kadar kariyerin, bu kadar sevginin (adına şarkılar), bu kadar paranın (yıllık min 2,5 MEuro) hatırına sağa sola deplase olsun istiyorum. Stoperlerle boğuşsun istiyorum. Arkadaşlarına boş alan yaratsın istiyorum. Topu tutsun takımı rahatlatsın istiyorum. 34 tane ortanın bari 1’ine çıkıp kafa vursun istiyorum. İki tane dinamik kanat oyuncusu yakalamış önlerine bir iki tane salsın istiyorum..Bu günlerde takıma sahip çıksın liderlik etsin istiyorum.

$RM3KXHCÇok şey mi istiyorum? Sen Premier ligin kalbur üstü takımından geleceksin ve şu saydıklarımın yanına bile yaklaşamıyacaksın.. hadi baba hadi derler adama.. Tek şey aklıma geliyor bu vatandaşla ilgili.. Acaba parasını geç mi alıyor da bu triplere girip ne kadar ekmek o kadar köfte tadında oynuyor orasını bilemem. Ama bildiğim şu ki bu adam bir daha ilk 11 yüzü görmemeli.. Cenk’e ayıp, deli dumrul Mustafa’ya ayıp..Taraftara ayıp.. Dünkü maçın kazanılmamasın sebebi tescilli GS’li Yusuf Namaoğlu’nun kalfası Tolga’dan daha çok Demba’dır..

Gaziantep sıradan, renksiz ve de gereksiz bir takım Türkiye súper ligi için. Ne taraftarı ne hedefleri ne de ruhları var. Kayseri ile birlikte bu ligi endüstri olarak gören iki şehir takımından biri.. Oyuncuları ayrı ayrı aktör.. Kümede kalacak puanı bulduktan sonra büyük maçları bekleyip diğerlerinde kebap yapan bir anlayışa sahipler. Dün de maçın başında bir atarlanıp kafa tutmaya çaılştılar sonra yandım Allah deyip camdan dışarı bakmadan gömüldüler içeri. Hele bir 65-85 arası var ki insan böyle bir takımın süper ligde olduğundan hatta küme düşme potasının dışında olduğundan utanıyor!

$RQLQS0LŞampiyonluk yaşamamış bu kadar çok oyuncusu olması itibari ile stres her tarafını sarmış Karakartalların.. Ama bir oyuncusu dışında hepsi çok gayret etti dün akşam..Ve maçı kazanmayı da sonuna kadar hakettiler. Bu kadar gol pozisyonuna giripte maçı bitirememeleri söylediğim gibi tamamen tecrübesizlik. Demba Ba’yı almadığımız performans listesinde en alta Olcay ve Atiba’yı koymamız gerekecek. Olcay enerjik olmasına rağmen üretim sıkıntısı yaşadı. Atiba ise ters tarafından kalmış gibiydi dün, istediği hiç bir hareketi yapamadı ve ortalama Atiba performansının altında kaldı. Sosa ve Tolgay’ın etkili olduğu Beşiktaş için dünkü maç sezon ortasında oynansaydı taraftar çok memnun ayrılırdı statdan.. Ne diyelim santraforsuz , teknik direktörsüz  yine de iyi bir noktada Siyah Beyazlılar..

Kaldı 4 hafta..13 ya da 15 puan demiştik son 5 hafta için..1’ini aldı Beşiktaş..12 yapıp Fenerbahçe’nin puan kaybını bekleyecekler..Mersin kilit takım..GS ve FB ile üstüste oynayıp ligin akışını değiştirip tarihe geçebilirler..Ya da güce tapıp, kara geçerler.. FB’nin puan kaybı potansiyeli olan maçlar bence son iki hafta..Biri İBB deplasmanı bir diğeri Kasımpaşa..İkisi de siyasi olarak aynı akımın takımları..Kadir Topbaş ailesinin zamanında FB yönetiminde olması ya da Kasımpaşa’nın kendilerine çok yakın camia olması son iki haftada tarlaların ekilecek olması anlamına gelmiyor FB için..

$RI8JX6BÇünkü karşılarında da Sarı renklerin kardeşliğini yaşadıkları ve bu işlere hiç de pabuç bırakmayacak bir camia var! İşte Beşiktaş’ın en büyük şansı da bu güç kavgasının ortasında yalnız olmaması….

Sonuç olarak, Siyah Beyazlı  taraftarlar tıpkı film seyreder gibi bir Mayıs ayı geçirecek.. Takımları, iki ateş arasında kalmış yoldan geçen bir vatandaş durumunda..Hiç de belli olmaz.. Belki kötü adamlar birbirini vurur ve sonunda kazanan kahramanları olur J.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular