https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

3 VAKTE KADAR..!

Okunması Gerekenler

Üzgün baş aşağı doğru eğilir, gözler ayaklara kitlenir ve o esnada da ense güneş alır, güneş alan ense de kararır, karamsarlık durumlarında da, enseyi karartmayın diye mutlaka birisi bir terapi de bulunur… Yersen tabii..

Karmasarlık bir savunma mekanizması, hayal kırıklığına uğrama ihtimalinin ciddi bir hal alması durumunda şokun sarsıntısını hafifletme adına bir ön tedbir.. Bünyeyi ufaktan alıştırıyorsun bu duruma..

Göztepe maçının ardından camiayı saran karmasarlık havasındaki pek çok Fenerbahçe taraftarı enseyi karartırken, camia içinde büyük bir kitle “yapmayın beyler, etmeyin, daha çok erken” dedi.. Vardar faciasının ardından ise enseyi karartmayın diyenlerin de yarısı enseyi kararttı ve yeniden doğuş maçı olarak Trabzonspor maçı geldi çattı.. Trabzon’la oynuyorsun, yenilirsen ölçü, harbiden yandı gülüm keten helva, yenersen yine ölçü değil.. Bu maçın atmosferi başka, maç seçen oyuncuların maçı.. RVP bile bu maça asılır.. Hoş asılsa ne olacak, o da ayrı bir mevzu..

Fenerbahçe geçen seneki kadro ve geçen yılki kafayla sahaya çıktığı için farklı bir bir şey göremedim özellikle ilk yarıda.. Orta saha Josef-Topal’dı zaten.. Valbuena solda, Dirar sağda başladı. Zaten de bir şeyler yapması beklenenler de onlardı..

Fenerbahçe oyunu kanatlardan oynamaya çalıştı ilk yarıda,
başka da bir taktik göremedim ben.. Trabzonspor’un sert oyunu ve önde iyi basması da tüm taktiği bozmuş olabilir.. Çok erken gelen Trabzonspor golü de Fenerbahçe’yi şoka soktu, Fenerbahçe golden sonra 15 dakika şuursuzca atak yaptı, Alper’in 44. dakikada şahsi becerisiyle attığı gole kadar da pozisyon bulamadı..

Pozisyon kıtlığının nedeni, oyun anlayışı.. Orta saha çok yeteneksiz ve çok ağır..​Van Persie için bitik diyoruz ama top da alamıyor..

Valbuena takımın lideri ama sanki yük biraz ağır gelmeye başladı, ilk yarıda çok iyi değildi.. Dirar’ın kapasitesi belli zaten.. Isla da fazla defansif geldi bana..

Aykut Kocaman ikinci yarıya Rvp olmadan başlamayı tercih etti ve yeni transfer Guiliano sahadaydı..Fenerbahçe baskılı başladı, önde bastı ama Trabzon’un 55.dakikadaki golü yine planları bozdu..Olcay’ın şutu mu diyelim, yine yeni bir Volkan Demirel golü mü diyelim bilemedim..!

Fenerbahçe geriye düştükten sonra baskıyı iyice artırdı.. Top uzun süre kaleci Volkan’a gelmedi.. Bunlar futbol adına güzel şeyler ama çabuk ve dikme oynamazsan, risk almazsan galibiyete yetmiyor.. Klasik bir şekilde ceza sahasına kadar gelen bir Fenerbahçe ama ceza sahasına etkili olamayan bir Fenerbahçe izliyoruz..

Aykut Hoca Soldado’yu oyuna aldıktan sonra Fenerbahçe hücumda biraz daha toparlandı..Neustadter-Soldado değişikliği bir risk alma ama iki ön liberodan birini kenara almak daha akıllıca.. İkinci yarıdaki, özelikle Soldado oyuna girdikten sonraki oyun beni tatmin etti.. Baskının artmasından ziyade Soldado’nun hareketi koşuları Trabzon defansının dengesini bozdu.. 84.dakikada gelen penaltı golü de Soldado hamlesinin meyvesidir.. Soldado uzatmalarda o kafa golünü de atsaydı onun için de çok önemli bir moral alacaktı ama olmadı ve maç berabere bitti..

Fenerbahçe’nin alacağı skor kadar önündeki maçlar için ne sinyal vereceği önemliydi.. İkinci yarı oyun anlamında tatmin etse de lig maratonu adına şampiyonluk ışığı vermedi bana..

Guiliano iyi futbolcu ama klasik bir 10 numara değil, Fenerbahçe’nin orta sahadaki sorunlarını çözmeyecek gibi geldi bana..

Enseyi karartmak için erken hala, olası iki transferi beklemek şart.. Şu haliyle Fenerbahçe geçen yıldan daha zayıf bir kadro ve teknik ekiple mücadele ediyor, bilginiz olsun..

Nasri Antalya’da Dirar Fenerbahçe’de.. Clichy İstanbul Başakşehirspor’da Fenerbahçe İsmail’e mahkum..

Neyse, zaman veriyorum.. Yazmayacağım.. Ama umut tacirlerine kanmayın..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular