20 BAŞLIKTA 2015 YARIŞ SEZONU

Okunması Gerekenler

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan...

KOLAYDAN ZORA

KOLAYDAN ZORA Dört haftada dört puanla başlanan ligde tam 22 günlük bir aranın ardından yeniden sahaya dönüş maçı Denizlispor deplasmanıydı...

ISKENDER GENC20 BAŞLIKTA 2015 YARIŞ SEZONU

Acısıyla tatlısıyla bir yarış sezonunun daha sonuna geldik. Zaman zaman bu sütunlarda yazdığımız tahminler ve haber mahiyetinde yıl boyunca çokça konuşulan, ses getiren 20 olayı SİZ ABCSPOR’cular ve at sevdalıları için derledik. Bakalım efsane BOLD PİLOT’un ölümünden, GAZİ şampiyonu RENK’e, 7’li ganyandan CANKARDEŞLER’e NELER ön plana çıkmış..

 

1 / ÖZGECAN ASLAN KOŞULARI…Yıl içinde hunharca bir cinayete kurban giden ve tüm yürekleri dağlayan ÖZGECAN için ve KADINA ŞİDDET e SON için, öncü olsun diye TJK tarafından ADANA ve İZMİR’de gerçekleştirilen koşular..

………………..

2 / GALOP MAFYASI…Yıllarca ders çalışmak esprisiyle,tüm yarısseverlerin baktığı, atların çalışmalarının “ABARTILDIĞI”söylentisi.

…………………

3 / RENK’ten SON KURŞUN…Her sezon en çok merak edilen, en büyük klasik GAZİ KOŞUSU’nda bu sene gülen, kuvvetle muhtemel yarış hayatı biten Gülçin Kundakçı’nın RENK isimli safkanı ve jokey Ahmet Çelik oldu.

…………………

4 / KIRBAÇ CEZALARI…Enternasyonel yarışta at binen yabancı jokeyin bile şaşırdığı, düzlükte atı teşvik için atılan kırbaç sayısı ve verilen cezalar.

…………………..

5 / HIŞMAN ÇİZİK…Kırbaç cezalarından konu açılmışken, bu işi çok abartarak bindiği atın yığılıp kalmasına sebep veren ve 6 ay ceza alan apranti HIŞMAN ÇİZİK.

…………………….

6 / SELİM KAYA ve GRUP YARIŞ GERÇEĞİ…Tartışmasız aldığı 40 üstü grup yarış birinciliğiyle S.KAYA, bu alanda ses getirdi.

…………………..

7 / BOLD PİLOT’a VEDA…Türk yarışçılığında, yası 30 üstü olan herkesin sevgilisi BOLD PİLOT’ın ölüm haberi, birçok kişiyi derin üzüntüye boğdu.

…………………………

8 / YENİLENEN ŞİRİNYER…Yaza girerken, emektar İZMİR ŞİRİNYER hipodromu bakıma alındı ve 5 ay gibi bir sürede yenilenerek hizmete sunuldu.

…………………………

9 / YEDİLİ GANYAN…Temmuz’da hayatımıza giren ve çokça milyoner çıkartan ama birim fiyatı yüzünden git gide Raiting’i azalan, deviri sınırsız 7’li ganyan oyunu.

…………………………..

10 / TARTIŞMASIZ CANKARDEŞLER…Tunca, Yavuzhan, Kafkaslı, Turbo, Onurkaan derken, özlemlere son noktayı koyan ve bu yıl tek kelimeyle Show yapan CANKARDEŞLER yılın atı oldu.

…………………………….

11 / VE DİĞERLERİ…Tabii ki bu yıl başka başarılı atlar da vardı. Arap karda KARAÜZÜM, YILMABASAR, SAKARBAŞI ve KIRDENİZ..İngilizlerdeyse SANZATU, RENK, ENYALIOS, TATVAN İNCİSİ, GRAY STORM, GÜNGÖRBABA ve de PERFECT WARRIOR.

…………………………….

12 / BERAT GÖKÇE’yi KAYBETTİK...Sabah antremanında çalıştırdığı attan düşerek hastaneye kaldırılan gencecik apranti BERAT GÖKÇE’nin ölümü..

…………………………..

13 / BİR TÜRLÜ OLMUYOR…Her sene Eylül’ün ilk haftası gelenekselleşen ENTERNASYONEL yarışlarda, TOPKAPI koşusunda P.WARRIOR’un 2.liği dışında, yine at ve atlarımızın bayağı geride olduğunu gördük.

…………………………..

14 / ASRIN TRANSFERİ…Bir türlü GAZİ kazan-a-mama sıkıntısını bitirmek için, koşuya 3 hafta kala SEYOK ekürisinden 500 bin Tl’ya TALİP ÖZTÜRK’e, el değiştiren VICTORY RIVER. Ama yine hayal kırıklığı!

…………………………..

15 / YENİ KARATAŞ ADAYLARI…Her sezon olduğu gibi bu yılda öne çıkan aprantiler oldu.FURKAN YÜKSEL, BURAK AVERBAK, ALİ CAN İNAN, METİN HAMEDİ ve HÜSEYİN ALTUNKILIÇ yeni KARATAS adayları olarak gösterildi.

…………………………

16 / HANGİSİ DOĞRU… Arap atlarının dünyada en çok ikramiye kazandığı cennet vatanımızda, İngiliz atı yetiştiricilerinin haklı isyanı..

…………………………

 17 / SEYİSLER TÜRKÜ YARIŞMASI…Yine değişik bir sosyal proje, nam-ı diğer SEYİSSTAR. Değişik ve renkli bir yarışmada verilen 10 bin Tl ödülse komik kaldı.

…………………………..

18 / MATADOR DAMGASI…Yine gelenekselleşen ULUSLARARASI JOKEY TURNUVASI’nda, Türk takımından AHMET ÇELİK 1.liğe imza attı.

…………………………….

19 / DİLE KOLAY 6.5 TRİLYON…Kamil Kılınç’ın sahibi olduğu KARAÜZÜM, 7 yaşında sahibine bugüne kadar 6.5 trilyon kazandırarak, KAFKASLI’ya bır adım daha yaklaştı.

……………………………

20 / AGF SİSTEMİ…Eskiden koşu esnasında yüklü bir meblağ ile düşen ve herkesi şaşırtan ganyan sistemi yerine, yabancı sisteme, Altılı Ganyan Favorisine geçildi.

…………………………….

İşte daha yazmayı belki de unuttuğumuz birçok olay..YARIŞÇILIĞIMIZDA 2015 kısa hatlarıyla böyle geçti. ATA’sının izinde, değişik sosyal projelerle, 2016’da bakalım NELER GÖRÜCEZ..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : iskender.genc@abcspor.com

twitter : @iskendergen1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan ve kellesine hükümet tarafından ödül...

KOLAYDAN ZORA

KOLAYDAN ZORA Dört haftada dört puanla başlanan ligde tam 22 günlük bir aranın ardından yeniden sahaya dönüş maçı Denizlispor deplasmanıydı Siyah-Beyazlılar adına. Milli aranın ardından...

AĞAOĞLU’NA SELAM, BİZE DE DERS OLSUN

AĞAOĞLU'NA SELAM, BİZE DE DERS OLSUN Sağolsun maça gidemeyen arkadaşlar 1907 tribünündeki kombinelerini devredince bir anda kendimi aylar sonra stadyumda buldum. Tekrar Fenerbahçe'mizin yanında olmak,...

2 FARKLI FENERBAHÇE

2 FARKLI FENERBAHÇE Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye'yi desek, iki kazma, iki kürek, iki de ırgat gerek.. Süleymaniye'yi yeniden yapalım desek bir Süleyman bir de Sinan...

Benzer Konular