ALEN OSEPYANO nasıl  bir ilk çeyrekti Allah’ım ne attıysak girdi, bu Semih Erden iyi oynarsa bizi tutmak zor. Hakikaten iyi oynarsa Yeşil renkli Dev Hulk’u andırıyor ve dosta güven düşmana korku salıyor. Nitekim Avrupa tarihinin en büyük oyuncularından biri olan Dirk Nowitzki bile neme lazım kariyerimin sonuna geldim bu adamla uğraşılmaz deyip önünden çekildi ki Dev Adam potayı rahat kırsın herhangi bir Alman oyuncunun bir tarafını kırmasın diye pek kimse önünde durmadı!

tur alm ersanİlk kaçan atış ilk çeyrek biterken bir faul atışından gelince destan ilk çeyrekte geliyorum dedi ve ilk yarı fark 20 oldu, hakikaten kariyerinde Nowitzki’yi bu kadar şaşkın görmedim, Almanya takımı adeta gözüne ışık tutulmuş tavşan gibiydi.

İkinci çeyrekte Almanya biraz daha agresif bir beşle oynayınca ilk 5 dakika sayı atamadık, bereket versin onların da agresif beşi biraz da odun çıkınca sayı farkı pek de kapanmadı.

Fark açılınca Hakem Christodolu da biraz eyyamla ev sahibini desteklese de ilk yarı 17 sayı farkla lehimize bitti.. Burda Semih’ten sonra Sinan Güler’in de profesyonelligine şapka  çıkartmak lazım…

CEDI 13.çeyrek beklediğim gibi sallantıda başladı, kritik 10 sayının altı fark görüldü ama güç bela savuşturduk. Biraz hakem biraz da ev sahibi avantajı ile epey sıkıştırdılar ama çok kararlı idik.. Schröder’i nasıl tutma dersi verdik diğer takımlara, çok kritik bir cümle idi. Nowitzki’yi oyuna sokmadık. Cedi’yi, Dixon’u, bütün  takımı alınlarından öpüyorum. Semih’i ayrı  bir yere koyuyorum , artık büyük basketbolcu dönemine geçti artık.

İyi oynarsa kaybetmeyecegiz gibi duruyor, Tibor Pleiss başta olmak üzere herkesi yıldırdı, 8 faul aldı, 4 blok yaptı.  Onla ilgili daha önceki bütün olumsuz görüşlerimi yok etti, Efes-Barca maçındaki yap-a-madığı box out’u hafizamdan sildi artık.  Neticede 80-75 kazandik  ve bence tarih yazdık.  Yarım deplasman sayılacak Berlin”i adamlara mezar ettik.

Ve son günlerde hassas günlerden geçen güzel  yurdumdaki şehitlerimize armağan  ettiler.. Helal olsun size 12 yürekli asker.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alen.osepyan@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz