https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

12.730 KİŞİLİK İZLENME REKORU…

Okunması Gerekenler

CIHAT LEVENT12.730 KİŞİLİK İZLENME REKORU…

İstanbul Basketbol İl Temsilciliği görevinden ayrıldığım günden beri hiç altyapı maçı seyretmemiştim.

Geçen hafta, yaklaşık 4 yıl sonra yolum salona düştü. Görev sürem boyunca en çok emek verdiğim iş hakemlikti. Hakemliğin daha iyi olabilmesi için elimden gelen her şeyi yaptım. Ücretleri tek bir kararla 3 misline çıkarttım, üniversite öğrencileri arasından yeni hakemler yetiştirebilmek için çabaladım. Saha komiserliği ve gözlemcilik kriterlerine yeni boyutlar getirdim. Tüm kadroları mümkün olduğunca gençleştirdim. Elbette bunları tek başıma yapmadım. Harika bir İl Tertip Komitesi ve taş gibi bir İl Hakem Komitesiyle çalışma şansına sahiptim.

Statüleri değiştirip lige yeni bir heyecan gerirdim. Zayıflarla güçlülerin karşılaşmayacağı maçlar planladım. En büyük amacımı gerçekleştirip dakika hırsızlarına ve işini ciddiye almayıp başkalarının emeklerine saygı göstermeyenlere kapıyı gösterdim.

Sonra bir gün rantları kesilen birileri çok rahatsız oldu. Ben de görevimi hakkıyla yapmanın vicdan rahatlığıyla arkama bakmadan çekip gittim. İl Temsilcisini bordrolardan çıkartıp görev sürem boyunca tek bir kuruş ücret almadım, tek bir maçta bile kendime görev yazmadım.

Bugün gelinen noktada eski hastalıkların hepsinin tekrar nüksetmiş olduğunu görüyorum. Dakika hırsızlığı tavan yapmış durumda, hiçbir okul maçında saat durdurulmuyor. Zavallı minikler ne olduğunu anlayamadan maçlar yarım saatte bitiveriyor. Ciddi maç yöneten ve sahada koşan hakem yok denecek kadar az. Saha komiserleri ve gözlemciler ise daha fena, hakemleri uyarıp ağabeylik yapacaklarına bir an önce maçı bitirmeye teşvik ediyorlar.

Geçen gün maç sırasında çektiğim videolar şu ana kadar 12.730 kişi tarafından izlendi. Kayıtları Merkez Hakem Komitesi’ne yolladım. Milli Eğitim ve Gençlik Spor’a da göndereceğim. Benim basketbolla en ufak bir ilgim kalmadı, hiçbir beklentim de yok. Görev teklif edilse bile kabul etmem. Ama çok sevdiğim basketbola kimsenin zarar vermesine de göz yumamam.

Bu videoları seyreden 12.730 kişi, siz haklarınızı korumak için ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : cihat.levent@abcspor.com

twitter : @CihatLevent

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular