SON 7 HAFTADA FENERBAHÇE

METEHAN SOZUGECENTürkiye Süper Liginde son 7 hafta ya girerken herkes bir hesap derdine düştü. Fenerbahçe zor da olsa kazanarak son viraja lider olarak girdi.

Kalan maçlarında baktığında kağıt üstünde Sivas, Eskişehir, İBB deplasmanları sırasıyla 3 zor gözüken maç olarak sıralanabilir. Gerçekte 7 adet birbirinden zor maç gözüküyor. Fenerbahçe Futbol takımı her maçı final olarak değerlendirip hırsla. presle. inanç ile oynarsa 7’de 7 yapması zor gözükmüyor. Burada sezon başından beri vurguladığım sıkıntı aklıma geliyor. Kondisyonsuzluk!

fb bursa 2Bazı kişiler bunu kabullenmese de bu bariz bir şekilde göze çarpıyor. Mehmet Topal, Emre, Alper, Mehmet Topuz, Caner ve Gökhan dışında tüm takımda bu eksiklik göze çarpıyor. Webo’yu bu klasmana koymuyorum o yaşına göre elinden geleni yapıyor. Bu oyuncular da kendi yapıları oyun karakterleri yüzünden bu durumdalar. Takımın iyi bir kondisyonerinin olmadığını düşünüyorum. Fenerbahçe zamanında Yusuf’un dahi pres yaptığı bir takım haline dönmüştü Denizli zamanında. Daum zamanını yazmıyorum bile, kondisyon tavan yapmıştı. Geçen seneki takımın aynı takım olduğunu düşünürsek ciddi olarak bu eksiklik göze çarpıyor.

fb bursa 1Bursa maçında 3 çikolata renkli forvetle başlayınca ne kadar sıkıntı çektiğini gördü Fenerbahçe. Devre arası Emenike-Hasan Ali değişikliğinden sonra ben bu maçı kazanırım şeklinde iyi oynamaya başladı. Fenerbahçe mevcut dizilişinde oynayacak ise bence tek santrafor Webo, sağda Kuyt yok ise Mehmet Topuz, solda Sow yerine Caner ile oynamalıdır. Meireless iyileşti ise Alper solda orta göbek Topal , Meireless, Emre şeklinde olmalıdır. Takım o zaman orta sahada çok kolay top kapan ve hücuma kalkan bir takım olacak oyun üstünlüğünü rakibe vermeyecektir. Ayrıca Sow ve Emenike ile maçın gidişatına göre hamle hakkı da bulunacaktır.

Bu görüşlerim son haftalardaki performanslara göredir. Zaten performanslar geçen seneki gibi olsa, bu hafta kim ipi göğüsler diye papatya falı açıyor değil, Fenerbahçe nin şampiyonlunu kutluyor olurduk!

metehan.sozugecen@abcspor.com