SIRADAKİ GELSİN !!

Okunması Gerekenler

EUROLEAGUE 4 HAFTA SONUNDA SAYI, ASİST, RİBAUND LİDERLERİ

Mike James 79 sayı - CSKA Moskova Will Clyburn 78 sayı - CSKA Moskova Scotti Wilbekin 73 sayı - Maccabi Nando de...

BÖYLE OYUNA BÖYLE SKOR !

BÖYLE OYUNA BÖYLE SKOR ! Milli maç arası sonrası tekrar lige döndük. Milli maç arası yaramıyor, milli maç öncesi yaramıyor... Bahane...

DİPSİZ KUYU

Milli maçlar nedeniyle verilen aradan sonra Galatasaray kendi sahası ve “Loca seyircisi”yle Aytemiz Alanyaspor’la karşılaştı. Maç iki takım açısından da...

cemre eser 100SIRADAKİ GELSİN !!  

10 yılda 12 oldu, zaten bizim ne yönetimsel ne antrenör olarak istikrara ihtiyacımız yok ki (!)
son 4 sezon sayamadığım kadar kupa ve giden 4 antrenör.
Neden ?
Hamzaoğlu özelinde geçen yıl gelen çok ekstra 3 kupa ve 4.yıldız
Bu sezon Uefa’ya kalması hemen hemen garanti olan ve ligde ciddi şekilde yarısın içinde olan takıma vurulan bu darbe neden ?
Başarı kritiremiz nedir bizim ?
Hatta mevcut Dursun Özbek yönetiminin böyle bir kriteri var mı ki ? Kadronun yetersiz oldugunun farkındalar mı acaba ? Eger farkındalarsa yönetim ve bu sosyal medya taraftarcıkları neden antrenöre karşı bu kadar sabırsız ?

hamza 10Hamzaoğlu geldiginde kadronun haline bakalım; Muslera, dağılmış konsanntrasyonu alt üst olmuş çok kötü durumda.
Sabri, Olcan Adın, Telles Galatasaraydaki varlıkları tartısılan bir çok konuda yetersiz olan futbolcular. Takımdaki 4.beki yazamıyorum bile, 4.75 milyon euroluk Tarık Çamdal!
Stoperlere bakalım; Semih Kaya tamamen dağılmış, sürekli sakatlanıyor formsuz, Chedjou oldukça güvensiz, sürekli savunma arkasına top kaçırıyor, o da formsuz, Hakan Balta’nın ismi bile geçmiyor.

Orta sahaya geçelim. İtalyan antrenörler döneminde takımdaki tek iyi adam Felipe Melo’yu es geçiyorum. Selcuk inan devrinin artık bittiği, Sneijder’in eskisi gibi olamayacağının düşünüldügü. Emre Çolak’ın asla takıma giremediği, Yasin Öztekin’e çöp transfer olarak bakıldığı, Bruma’nın büyük kazık damgası yediği ve müzmin sakat Hamit Altıntop’un olduğu orta saha..
Forvetlerimiz Burak Yılmaz, Umut Bulut ve Goran Pandev..
Koskoca Galatasaray’da Melo dışında Prandelli döneminde ayakta kalan tek futbolcu yoktu. Hepsi pes etmiş, psikolojik olarak dağılmış. Çok büyük bölümü sezon sonu takımdan ayrılmayı düşünürken Hamzaoğlu, Abdürrahim Albayrak’ın ısrarları sonrası takımın başına getirildi. Çoğu hattı tamamen yetersiz olan takımdan maksimum verim alarak 3 kupa kazandı.
Şampiyon olan kadroda banko oynayan  birkaç isim yazalım; Sabri, Telles, Yasin, Bruma, Hamit, Burak (Umut) bu kadroyla Hamzaoğlu 77 puanla ipi göğüsledi. Hem de hepsinden ciddi verim alarak. Ama yetmedi, beğenilmedi neden ? Agzıyla kuş tutması mı gerekirdi ?

gs1Hatırlatayım 1 sene önce Mancini; Eboue, Riera, Amrabat, Drogba, Melo varken kadronun yetersiz olduğunu ve sampiyon olunamayacağını savunmuş, en sonunda da ayrılmıştı.
Peki Hamzaoğlundan bu eldeki kadro yapısında, mali olarak çok zor durumda olduğumuz dönemde beklenenler neydi? Başarı kriterimiz neydi de Hamzaoğlu başarısız oldugu için yollar ayrıldı? Acaba başarısız olduğu düşünüldügü için mi yollar ayrıldı o da başka bir soru tabii ki !

Zico’yu, Ersun Yanal’ı, Fatih Terim’i, Hamzaoglu’nu anlamsız şekilde gönderen kulüpler de en basarılı kulüplerimiz son yıllarda. Bu da futbolumuzun ne durumda olduğunun özeti zaten.

Bilal Kısa’dan verim aldı tartışıldı, Rize maçında oynatmadı yine tartışıldı.
Geçen yıl Bruma’da ısrar etti, bu sezon yollandığı için yerin dibine sokuldu.
Yasin oynadı tartışıldı, oynamadı yine tartışıldı.
Niasse’yi istedi burası Akhisar değil dendi.
Mali olarak transfer yapacak gücü olmayan yönetime her zaman destek oldu. Vizyonsuz dendi.
Şampiyon olunca Yasin, Sneijder, Muslera sampiyon yaptı Hamza değil dendi.
Be kardeşim git sen antrenörlük yap o zaman bu kadar basitse!
O saydığın adamlar Prandelli döneminde neden dörtlük olmasına izin verdi Galatasaray’ın?
Ne zamandan beri antrenörün futbolcudan performans alması övülesi bir durum değil?
Hele Galatasaray’ın tüm kamuoyunca kabul edilen yetersiz kadrosunda.
Gerçi Biz Lucescu’yu beğenmeyip Terim diye bağırıp, sonra onu da beğenmeyip yollayan camiayız ne olacak ki ? Biri gelir biri gider. Aynı tas aynı hamam.
gs eses 1Yokluklar içinde başarılı olan hocayı da sonraki yıl postalarız. Gerets’e olduğu gibi.. Hamza’ya mı sahip çıkacaktı bu taraftar?
Kime sahip çıkmışız ki biz?
Alt tarafı 3 kupa kazandı adam zaten ne olacak ki ?
Daha bir hafta önce Dursun Özbek’in ” ben oldugum sürece Hamzaoğlu da burada kalacak ” sözleri başkanın kaçıncı yalanıydı?
Fatih İşbeçer, bizi taraftarın önüne atıyorsun, taraftar ile karşı karşıya bırakıyorsun diyerek Hamzaoğlu’nun fişini çekti. Yahu Hamzaoğlu kadar kötü yönetim, kötü futbolcuları sahiplenen son derece mütevazi, son derece iyi niyetli bir antrenör bu sebeple kovulur mu ?
Dünyanın neresinde 3 kupalı antrenör 11 haftada yollanmış?
Bu yönetim bilmiyor mu olası kötü sonuçlarda gitmek zorunda kalacaklarını?  Mancini ve Prandelli dönemlerinden hiç mi ders almadık ?
Bu nasıl bir karardır?
Bu neyin acelesidir ?
Bu kadar zamansız, yersiz bir karar olur mu ? Milli takım arasını niye boşa geçirmiş olduk ?
Daha sorulacak çok soru var ama bu yönetim hiçbirini karşılayamaz bu soruların.

Metin Oktay’ın zamanında söylediği ‘’Galatasaray daha vefalı’’ sözü gerçekten tarihe karışmış.
Her şeye burnunu sokan Galatasaray Lisesi ve Divan Kuruludaki bu düzen oldukça hiçbir şey de değişmez. Farklı dönemlerde benzer olayları tekrar tekrar yaşamaya devam ederiz !
CEMRE ESER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

EUROLEAGUE 4 HAFTA SONUNDA SAYI, ASİST, RİBAUND LİDERLERİ

Mike James 79 sayı - CSKA Moskova Will Clyburn 78 sayı - CSKA Moskova Scotti Wilbekin 73 sayı - Maccabi Nando de...

BÖYLE OYUNA BÖYLE SKOR !

BÖYLE OYUNA BÖYLE SKOR ! Milli maç arası sonrası tekrar lige döndük. Milli maç arası yaramıyor, milli maç öncesi yaramıyor... Bahane çoook. Mutlak kazanılması gereken Alanya maçında...

DİPSİZ KUYU

Milli maçlar nedeniyle verilen aradan sonra Galatasaray kendi sahası ve “Loca seyircisi”yle Aytemiz Alanyaspor’la karşılaştı. Maç iki takım açısından da dengeli başladı. Sarı-kırmızılıların rakibi ligin...

BÜYÜK HEDEFE ADIM ADIM, EMRE SAKÇI OLİMPİYAT MADALYASINA DOĞRU

Yüzme dendiğinde ülkemizden çıkmış bir dünya yıldızı yok ama bugün için buna en yakın aday; Hüseyin Emre Sakçı. 15 Kasım 1997 doğumlu gururumuz, yüzmede dünya...

PAPAZ PİLAV

Kim tarafından ilk kez söylendi, söyleyen kişi ne amaçla söyledi, derdi neydi, valla ben de bilmiyorum ama çok duyduğumuz bir sözdür bu, derler ki...

Benzer Konular