https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SINIFI GEÇTİK Mİ HOCAM…

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCKupaların kupası DÜNYA kupasında artık son ama en önemli haftayı giriyoruz. Çok çekişmeli olmasa da mücadeleleri itibarıyla heyecan yaratan çeyrekleri tamamladık. Açıkçası kağıt üzerinde favori görünenler ya da bir başka deyişle İDDAA’nın az oran verdikleri kazandı!

BREZİLYA-ALMANYA-HOLLANDA-ARJANTİN… Dört dev Son DÖRTTE. Birazdan bu 2 süper kapışmayı,Latin Amerika’lılarla Avrupa’lıların 13 TEMMUZ’a Giden yoldaki randevularını yorumlayacağım ama önce…….

Son bir haftadır GAZİ KOŞUSU ile ilgili yaptığım KULOĞLU KAZANIR öngörümüzle ve atında yarış içinde arızalanıp,  sonuncu olması ile ilgili sosyal medyada ‘SENİN AT HALA KOŞUYOR’ tarzında haklı olarak çok eleştrisel mailler aldım. EVET DOĞRU!  Ancak sonuçta hayatmızın tadı tuzu biberi TAHMİN ya da daha havalı olsun KEHANET hepimizin hamurunda var. Geleceği bilebilmek tüm insanların hep özlemle baktığı bir konu. Biz de ÖNGÖRDÜK ve YANILDIK.

BRE1Ama bundan tam 1 ay önce henüz DÜNYA KUPASI başlamadan, ALMANYA -ARJANTİN DEJAVU***  başlıklı tahmine dayalı yazımızda, eldeki bulgulara ve futbol birikimimize bakıp 13 TEMMUZ’da Finalin adını koymuştuk.

Ya da yüzyıllardır insanların beklediği BREZİLYA-ARJANTİN Hayallerin finali demiştik. Gelinen bu noktada, çeşitli maillerle maytap geçen dostlara başlıkta ki gibi soralım..SINIFI GEÇTİK Mİ HOCAM…..

almanya1Gelelim yarı finallere;  BREZİLYA-ALMANYA.. 2.tur maçları başlarken bu BREZİLYA’nın hayatımda seyrettiğim en kötü ve en renksiz Sambacılar olduğunu söylemiştim. Bu futbolla Çeyrek finale bile zor çıkarlar derken 119 .dk da neredeyse bu tezim doğru çıkacaktı. Ama direkler, Şans ne derseniz deyin Evsahibi Yarı finalde!

Rakip ise artık tüm dünyada efsane İngiliz golcü GARRY LINEKER’i dogrulatan ALMANYA. En önemli yıldızı NEYMAR’ın turnuvayı kapatmasıyla iyice sıradanlaşan BREZİLYA’nın ben ne istediğini bilen istikrar abidesi PANZER’ler önünde pek şansı olduğunu düşünmüyorum. ALMANLAR KAZANIR..

ARJANTIN1ARJANTİN-HOLLANDA.Kim kaybederse eminim ki herkesin üzüleceği bir maç.Türk futbol sektörünün 2 lokomotifi G.SARAY ve F.BAHÇE’nin yıldız isimleri SNEIJDER ve KUYT yüzünden turunculaştığımız bu günlerde, bir taraftan da 24 yıl sonra MESSİMANİA’lık hakim herkesde.PELE mi büyük MARADONA mı sorusuna bir de MESSİ yi katabilmek hepimizde bir heyecan senfonisi yaratıyor.

ROBBEN , VAN PERSIE,  HIGUAIN… Rahmetli MEHMET ALİ BİRAND‘ın unutulmaz deyimiyle ‘ Aman efendim 9 temmuz Çarşamba saat 22.00’de kimselere söz vermeyin‘ . 1ay önceki yazımın arkasındayım. Kılpayı da olsa ARJANTİN final biletini cebine koyar!

holland1Yavaş yavaş toparlayacak olursak KİM ÖLE KİM KALA 2018‘e.. Bir DÜNYA KUPASINI daha ,İSPANYA’nın şok elenişini, İngilizlerin ha bugün ha şimdi kazanırlar efsanesinde 48.yılı da bitirdiğimizi, İtalya‘nın G.Saray  ve AYSAL a son 8 aydır çalıştığını, JAMES RODRIGUEZ‘i, bir turnuvada da birşey yap be RONALDO‘yu, KOSTARİKA mucizesini ve daha neler neler..

İYİ Kİ VARSIN DÜNYA KUPASI..

iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular