https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SHANE LARKIN REKORLARI ALT ÜST ETTİ

Okunması Gerekenler

Shane Larkin rekorları alt üst etti…

Euroleague’in 25. haftasının en kritik maçındaki temsilcimiz Anadolu Efes evinde Barcelona Lassa’yı ağırladı. İlk karşılaşmanın da 15 sayı fark ile bittiğiniz düşünürsek 15 sayı ve üzerinde bir galibiyet takımımızı Final4 yolunda çok ama çok rahatlatacaktı.

 

İlk çeyrek iki takımda oyuna kontrollü oyunu tercih ederek başladı. İlk 7 dakikayı temsilcimiz 13-10 önde geçti. Bu dakikadan sonra son haftaların en formda oyuncusu Shane Larkin sahne aldı ve 2 üçlük ve toplamda 8 sayıyla takımının ilk çeyreği 24-12 önde geçmesini sağladı.

 

İkinci çeyrek Larkin şovla başladı ve bir ara fark 38-23 ile 15 sayıya çıktı. Barcelona ise bu çeyrekte sadece birebirlerle skor bulmaya çalıştı. 2. çeyrek başında oyuna giren son haftaların en kötü oyuncusu Beaubois 8 dakikada hücumda ve savunmada yine felaketleri oynadı.

24 saniye kala Oriola’nın sayılarıyla Barcelona farkı 11sayıya kadar indirdi (42-31). Shane Larkin ilk yarıda 6/6 saha içi isabet buldu ve 15 Sayı-3 Ribaund-1 Asist ile oynadı.

 

Üçüncü çeyreğe Ergin Ataman Larkin’siz başlamayı tercih etti ve temsilciniz Barcelona’nın da savunma sertliğini arttırmasıyla hücumda çok kontrolsüz oynamaya başladı. 24. dakikada fark 44-40 ile 4 sayıya kadar indi. Larkin’in oyuna girmesiyle hücum düzenimiz tekrar rayına oturdu ve fark tekrar 57-43 ile çift hanelere çıktı.

 

Çeyreğin bitimine 3 saniye kala Barcelona hücumunda Doğuş’un anlamsız faulüyle Balazic 3 serbest atışı sayıya çevirdi ve çeyrek temsilcimizin 64-53 üstünlüğüyle geçildi.

 

Son çeyreğin ilk 2 dakikasında temsilcimiz bir ara farkı Larkin’in ve Moerman’ın üst üste  üçlükleriyle (79-59) 20 sayıya çıkardı ve karşılaşmadan da 92-70 ile galip ayrıldı ve final 4 yolunda olası bir ikili averajda da avantajı kapmış oldu.

 

Son çeyrekte hücumda savunmada Larkin’in içinden adete bir canavar çıktı, heralde oynadığı bu çeyreği biz de kendisi de ömür boyu unutamayacaktır. Kaçıranlara son çeyreği seyretmelerini tavsiye ediyorum.

 

Karşılaşmadan Notlar:

 

1-) Shane Larkin bu maçta Sayı ve Verimlilik rekorlarını altüst etti 12/15 şut yüzdesi ile 37 Sayı 5 Ribaund 2 Asist ve 43 Verimlilik Puanı.

2-) Temsilcimiz bu karşılaşmada 14.200 kişi ile seyirci rekorunu da kırdı.

3-) Larkin – Moerman – Micic üçlüsü : 73 Barcelona: 70

4-) Barcelona karşılaşma öncesinde oynadığı son 12 maçın 10 unu (son 4 Euroleague maçını kazanmıştı) kazanmıştı.

5-) Barcelona 3 sayılık atışlarda 3/23 %13 ile oynadı

6-) Temsilcimiz bu karşılaşmada sadece 6 oyuncusundan skor bulurken Moerman 22 Sayı 11 Ribaund ile double double yaptı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: faruk.aksoyek@abcspor.com

twitter: @f_aksoyek

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular