https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYON SAHAYA İNİYOR…..

Okunması Gerekenler

SOCRATES VE RAI KARDEŞLER

Socrates ve Rai Kardeşler Kardeş futbolcularda bir kural vardır, ister istemez, bir kardeşin kariyeri diğerini az da olsa geride bırakır....

UKRAYNA FUTBOLU

UKRAYNA FUTBOLU… Bir hafta önceki yazımda Ukrayna’nın SSCB’yi omuzlarında taşıdığı yılları Dinamo Kiev, Blokhin ve Lobanovski üzerinden incelemiştim. Bu haftaki...

Gazi koşusunu kazanan BLAZE TO WIN’in MİMAR SİNAN adına düzenlenen 2200 metre çim koşusuyla, tekrar start alacağı bir pazartesi İSTANBUL yarış gününden tekrar merhaba sevgili ABCSPOR’cu ganyancı dostlar..

Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle, bugüne kaydırılan yarış günü ve klasik pazartesi BURSA/ADANA koşuları da dahil 3 hipodromda 3 yarış günüyle TARİHTE BİR İLK YAŞANACAK!

Saat 14.30 da BURSA da başlayacak koşu maratonu 23.15 te ADANA’daki son koşuyla son bulacak. Yetişkin olmaya yeni başlarken gittiğimiz 3 film birden sinemalarda ki gibi adeta.. Dışarda bir çığırtkan devamlı, devamlı diye bağırır, bizler de karate filmiyle başlayıp malum 74 yılı filmleri katkılı ve akabinde halkın isyanıyla nam-ı diğer parça diye bilinen nefes kesen sahnelerle biten hatta bitmeyen fimlerle zayıflardık. Yarın 14.30’da da gireceğimiz ganyan bayiinde de, 23.15 e kadar cebimiz bu kez zayıflayabilir.

GELELİM KOŞU YORUMLARINA….

1.AYAK…2 yaşlı ingilizlerin ilk büyük provası olan, dişilere mahsus 1.İNÖNÜ koşusunda, yarış hayatına 3’te 3 le başlayan BİCİ BİCİ yine bu koşunun favorisidir. Burda zaten bence 2 şık var önümüzde, ya BİCİ BİCİ’yi TEK yazıcaz ya da kalan 5 tayı da ilave ederek bu sınavı geçicez. TÜRÜTCAN, CALYPSO SEA, SHE IS MINE, ŞİİR GİBİ ve SUCCESS. Zor koşuda YA 1 TEK YA DA HEPSİ….

2.AYAK…3 YAŞLI İNGİLİZLERİN maiden yarışında, son iki tabelasıyla 6 no’lu GÖZDAĞI favorim. Şampiyon SABIRLI’nın oğlu ARPA MEYDAN son 3 lüğü ile sinyali çaktı adeta.Burada 6/1 ufak kuponlara yeterli diye düşünüyorum.Ancak tabii ki de çok at yazmak isteyenlere, Karataş’lı COPERNİCUS, S.Kaya faktörü ve Gülerce tayı olması itibarıyla VELOCİTY ve BOSPHORUS yavrusu YELLOW SUN’ı değerlendirebilirler..

3.AYAK… 43 günlük istirahatten sonra tekrar pistlere dönecek olan, senenin GAZİ şampiyonu BLAZE TO WİN, daha önce de her defa geçtiği bu 3 rakibini tekrar geçecektir! GÜNÜN BANKOSU olarak yazılmalı..

4.AYAK…Erkek tayların 2.İNÖNÜ KOŞUSU’nda, yarış hayatına parlak bir birincilikle başlayan yabancı orjinli 6 no’lu SKY HERO ilk atımdır. Kurtel ekürisinin bu safkandan çok şeyler beklediği herkesin dilinde. İstikrarlı formuyla BERKARAR en ciddi rakibi olup, son yarışına inanamadığım SANTİNO bu iki atın hata yapmasını bekleyecektir.6/1/3 YETERLİ, para arayanlar KAPATSIN derim!

5.AYAK…Altılının kaderini belirleyecek koşulardan bir tanesi de TABELA yarışı. Önde numarayı alacak GÖKÇEER şayet temposunu iyi ayarlayabilir ve arka grubu uyutursa bitirebilir. İstanbul çiminde bu şekilde 3,4 birinciliği olduğunu unutmamak gerek. Tabiiki de 3 ekürili Remazan KAYA ekürisi ciddi rakip olup, pisti biraz ağır bulursa BAŞEFENDİ ile tırnağının ucundaki KAYAPINARLI’ya bombacı aprantisi F.YÜKSEL’le DİKKAT derim!

6.AYAK…Üst üste başarılı koşularından sonra, artık maiden’a veda etme zamanı geldiğini düşündüğüm TRİBECA burayı kazanamazsa işler çorba olur. İlk rakibi 8 no’lu Taşbek’lerin ithal BALASAGUN’dur. İkili için, malum ganyancı terimi 7/8 HASANPAŞA derim. Çok at yazanlara KARA ADİL ve MARACA’yı öneririm. Koşunun bomba ismi KASPAR olur..

Hepinize bu uzun maratonda BOL ŞANSLAR…

ALTILIMIZ.., , , , , ..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

SOCRATES VE RAI KARDEŞLER

Socrates ve Rai Kardeşler Kardeş futbolcularda bir kural vardır, ister istemez, bir kardeşin kariyeri diğerini az da olsa geride bırakır....

UKRAYNA FUTBOLU

UKRAYNA FUTBOLU… Bir hafta önceki yazımda Ukrayna’nın SSCB’yi omuzlarında taşıdığı yılları Dinamo Kiev, Blokhin ve Lobanovski üzerinden incelemiştim. Bu haftaki yazımda SSCB’nin dağılmasından sonra kurulan...

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR !

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR !

YAZIK!

YAZIK! 3 maçlık galibiyet serisinin üzerine verilen milli aradan Covid-19 pozitifli 5 oyuncuyla geri dönen Galatasaray sahasında son üç maçını mağlubiyetle kapatan Kayserispor’u ağırlıyordu. Maça sarı-kırmızılılar...

BÜYÜ VAR BÜYÜ !

BÜYÜ VAR BÜYÜ ! Kolay geçmesi beklenen rahat maçlardan biri olması bekleniyordu. Kayseri ligin en zayıf birkaç ekibinden biri. Belhanda, Falcao, Luyindama, Muslera, Arda, Babel ve...

Benzer Konular