https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LARKIN LARKIN LARKIN…

Okunması Gerekenler

Larkin Larkin Larkin…. 

Euroleague’de ilk 4 yolunda en önemli maçlardan birine çıkan Anadolu Efes karşılaşmaya hızlı başlasa da ilk çeyreği 18-22 geride kapattı.

Rakip 22 sayının 18 ini boyalı alandan bulurken Efes 18 sayının 12’sini 3 sayılık atışlardan buldu.

Olympiakos’un yeni Amerikalı guardı Weber çok hareketli ve defansı delici özelliğiyle ilk çeyrekte biri 3 sayılık atıştan olmak üzere toplamda 8 sayı kaydetti

İkinci Çeyrek Doğuş Balbay’ın oyuna girmesi ve savunmadaki enerjisinin tüm takıma sirayet etmesiyle 12.Dakikada (18-26) 8 sayıya çıkan fark periyot sonunda eridi ve ilk yarıyı temsilcimiz Micic’in bulduğu basketle 36-35 önde bitirmeyi başardı.

Bu çeyrekte sonradan oyuna giren Pleiss’ın ilk çeyreğin en skorer ismi Milutinov’a boyalı alanı kapatması da öne geçmemizde en önemli etkenlerden biriydi.

İlk yarının temsilcimiz adına hem hücumda hem savunmada zayıf halkası son haftaların formsuz ismi Beaubois (0/4 saha içi isabet) oldu.

3.Çeyrekte temsilcimiz Shane Larkin’in hem inanılmaz savunması hem de hücumda bulduğu 7 sayısıyla (Micic de 6 sayıyla ona eşlik etti) rahat bir nefes alarak son çeyreğe 56-49 önde girdi.

Bu çeyrekte rakibin guardı Strelnieks 10 sayıyla Larkin-Micic ikilisine karşılık vermeye çalıştı.

Son çeyrekte yine Larkin ön plana çıktı ikili oyunlarla içeriyi besledi savunmadaki baskısıyla takımı ateşledi ribaundlarıyla seyirciyi coşturdu. Temsilcimiz son çeyrekteki mükemmel savunmasıyla karşılaşmadan (75-65) galip ayrılarak olası bir ikili averajda da avantajı eline geçirdi.

Maçtan Notlar:

1-) Karşılaşmayı 10.000 civarı basketbolsever izledi.

2-) Temsilcimiz 26 Ribaund ile oynarken Olympiakos 34 Ribaundla oynadı

3-) Maçın kazanılmasındaydı en önemli faktör ise sadece 7 Top Kaybıyla oynamamız oldu.

4-) Maçın adamı kesinlikle açık ara Shane Larkin oldu (11 Sayı-8 Asist-4 Ribaund).

5-) Anadolu Efes yine Doğuş Balbay’ın 10 Dakikanın üzerinde süre aldığı bir maçtan galip ayrıldı.

6-) 3 Sayılık atışlarda tüm sezon boyunca %40’a yakın bir yüzdeyle oynayan temsilcimiz bu gece 6/22  isabet ve %27.3’lik bir yüzdeyle oynadı.

Not: Kendi attığı basketlere bile sevincini göstermeyen adam bugün takım arkadaşlarının attığı basketlere bile o kadar sevindi ki bize galiba buz adam erimeye başlıyor dedirtti.

Not 2: Ergin Ataman da Beauboisde ilk defa ısrar etmeyerek maçın zora girmesine izin vermedi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: faruk.aksoyek@abcspor.com

twitter: @f_aksoyek

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular