https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KİM İYİ PENALTI ATARSA… DEMİR Mİ ALANYA MI ??

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCKİM İYİ PENALTI ATARSA… DEMİR Mİ ALANYA MI ??

adana demir 1Herkesin aklı fikri Perşembe akşamı ANTALYA’daki dev finalde. G.SARAY mı F.BAHÇE mi? Açıkçası belki futbol sezonu bitti gibi ama ne yeni heyecanlar var, bizleri ayakta tutan. FRANSA AÇIK’taki Çağla’dan gelen tarihi başarı, basketboldaki dev derbi ve erken final serisi, tabii ki de EURO 2016. Bir de tüm bu heyecanların ötesinde cevabını bekleyen bir soru daha var; SÜPER LİGİN SON TAKIMI KİM OLACAK?

Aslında ilginç bir istatistik vardı ortada. Son anda 2.lik ve direkt çıkış biletini alamayıp PLAY-OFF oynayan takımların üzerindeki kara talih !! Uzun zamandır hep hayal kırıklığı yaşıyorlardı ama bu yıl ALANYASPOR bir biçimde kendini finale atarak ACABA minin bir kısmını yerine getirdi. Diğer taraftan efsane ADANA DEMİRSPOR. Mavi şimşekler yıllar süren hasreti YILMAZ VURAL’la dindirebilecek mi? 90 artı 4’te BARIŞ’ın mucize golü yoksa TANRININ bir işareti mi?

adana demir alanya 11994-95 sezonu. Tam 21 yıllık hasrete nokta koymak ve bu yıl ezeli rakibi ADANASPOR gibi, bu şehrin 2.temsilcisi olmak istiyor POTE’li, ATTAMAH’lı, ONUR’ lu, BARIŞ’li DEMİRSPOR. Ve geçen yılda son anda Süper Lig trenini kaçıran, kurt hoca HÜSEYİN KALPAR yönetimindeki turuncu yeşilli MULTİ GROUP ALANYASPOR.. ŞİMŞEKLER mi ALTAD mı sevinecek, bunu da CUMA gecesi TORKU ARENA da öğreneceğiz.

Şimdi gelelim “KİM KAPAR BİLETİ” sorusunun cevabına. Normal sezonda ALANYA’da 2-2, ADANA’da 1-1 biten 2 maç bir parça ipucu veriyor gibi. Ve genellikle bu tarz maçlarda genel gerilim ve stresle tarafların fazla bir riske gireceğini de pek olası bulmuyorum. Biraz şakayla karışık olacak ama 120 dakikanın sonunda KİM DAHA İYİ PENALTI ATARSA, kader ona gülecek gibi geliyor bana.

altad 1Zaman zaman SÜPER LİG den çok daha fazla heyecana sahne olan PTT 1.LİG’in bu kapanış finalinde, birbirlerine sadece 400 km uzak olan bu iki komşu güney takımında TECRÜBE nin mi yoksa DİNAMİZM’in mi kazanacağını hep beraber göreceğiz. İkisine de bol şans!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular