https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KARŞIYAKA FUTBOL TAKIMI 2015/16 SEZONU GENEL ANALİZİ

Okunması Gerekenler

41 KERE MAŞALLAH

Hey 15'li türküsü var mesela, düğünlerde falan da zaman zaman çalınır, neşeli gibi görünür ama aslında hiç de öyle...

HOCA BÖYLE İSTİYOR

Tam 1 hafta önce iyi oynayarak Ankaragücü'nü yenmiş, Mesut Özil coşkusuyla bulutların üstüne çıkmıştık. Çoğumuz şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamıştı...

ŞAKASI YOK

ŞAKASI YOK Kalitesi az, mücadelesi çok ligimizde herkes herkese çelme takabildiği için son sezonlarda şampiyon olan takımların puan ortalaması 2,1...

taha sefaliSezonun başında tamamen değişen bir kadro 21 yeni transfer, yeni teknik ekip,yeni yönetim. Sezon sonu hedefi şampiyonluk!

Ancak Karşıyaka için gelinen nokta tam bir hayal kırıklığı. 5 teknik direktör ve 2 başkan değişti. 29 maçta 5 galibiyet 7 beraberlik 17 mağlubiyet ile 22 puan toplanabildi.

Cüneyt Dumlipınar ile sezona başladı Karşıyaka ancak bu birliktelik sadece 6 hafta sürdü. Gerek sahadaki etkisiz oyun gerek taraftarın büyük beklentilerinin karşılanamaması bu süreci hızlandırdı. Cüneyt hoca ile 6 maçta 1 galibiyet 2 beraberlik 3 mağlubiyet alan Karşıyaka sezon öncesi beklentilerinin çok uzağında kaldı.

KSK 111Cüneyt hocanın istifasından sonra boş kalan teknik direktörlüğe Kemal Özdeş getirildi. Kemal hocanın önderliğinde 9 maça çıkan Karşıyaka 2 galibiyet 5 mağlubiyet 2 beraberlik alarak PTT 1.lig de son sıraya kadar geriledi. Bu sonuçlar üzerine Kemal Özdeş ile yolları ayırma kararı alan yönetim aynı zamanda seçim kararıda aldı.

Sezonun ilk yarısının kalan son iki maçına takımı hazırlanması için Hüseyin Hamamcı teknik direktörlüğe getirildi. Bu iki maçtan puan çıkartamayan Karşıyaka ilk yarıyı 13 puan ile son sırada tamamladı.

Fatih Diniz’in başkan seçilmesi ile Karşıyaka “KURTULUŞ SAVAŞI” adını verdiği mücadeleyi başlattı. Takımın başına Yusuf Şimşek getirildi. 19 futbolcu transfer edildi, 16 futbolcu gönderildi. Takım kampa alındı, taraftara çağrı yapıldı, bilet fiyatları düşürüldü. Saha dışındaki bu yapılanma Yusuf hoca ile sahaya yansımadı. Birlikte geçirilen 8 haftada 1 galibiyet 3 beraberlik 4 mağlubiyet alındı. Kendisine verilen bu büyük sorumluluğun altından kalkamayan Yusuf Şimşek istifa etti.

KSK 10025 haftada 4 teknik direktör değiştiren Karşıyaka bu kötü gidişe bir türlü çare bulamadı. Kalan dokuz haftada takımın başına Soner Tolunguç getirildi. Soner hoca ile 4 maçta 3 mağlubiyet 1 beraberlik alan Karşıyaka bu sene için söylenecek pek fazla söz bırakmadı. Göztepe’ye karşı alınan 2-0 lik mağlubiyet sonrası verdiği demeçte “önümüzdeki maçları Karşıyaka’ya yakışır bir şekilde oynayacağız ” diyen Soner Tolunguç adeta teslim bayrağını çekti.

Ayrıca Karşıyaka Türkiye Kupasında gruplardaki ilk iki maçını kazandı ancak kalan dört maçtaki isteksizliği ile bu maçları kaybederek kupadan elendi.

Bir futbol takımı kendine yetebilmeli. Yani kendi gelir ve giderlerini ayarlayabilmeli. Karşıyaka’nın mali açıdan kötü yönetimi elbette bu tablonun sebeblerinden biri. Sürekli bir yerlerden para gelmesini bekleyen Karşıyaka yönetimi aynı zamanda futbolcuların maaşlarını düzensiz ödemesi sebebi ile önümüzdeki sene transfer cezasıda alabilir.

Kalan haftalardaki maçlarında Karşıyakaya başarılar diliyorum.

TAHA SEFALI

mail : taha.sefali@abcspor.com

twitter : @TahaSefali

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

41 KERE MAŞALLAH

Hey 15'li türküsü var mesela, düğünlerde falan da zaman zaman çalınır, neşeli gibi görünür ama aslında hiç de öyle...

HOCA BÖYLE İSTİYOR

Tam 1 hafta önce iyi oynayarak Ankaragücü'nü yenmiş, Mesut Özil coşkusuyla bulutların üstüne çıkmıştık. Çoğumuz şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamıştı bile. Ardından etkisiz kaldığımız Sivas...

ŞAKASI YOK

ŞAKASI YOK Kalitesi az, mücadelesi çok ligimizde herkes herkese çelme takabildiği için son sezonlarda şampiyon olan takımların puan ortalaması 2,1 – 2,2 aralığında kalıyor. Gerçi...

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ Ligin ilk yarısının son karşılaşmasında Dolmabahçe'de Karakartal'ın konuğu İzmir ekibi Göztepe'ydi. Başarısız geçen bir sürecin sonunda hocasıyla yolları ayıran Göztepe'de Ünal...

TARLADA MAÇ…

TARLADA MAÇ...İlk yarının son maçı Malatya deplasmanı. Son senelerde kupa maçları hariç buradan galibiyet alamayan Galatasaray bu sefer nasıl bir oyun ortaya koyacaktı? Maçın...

Benzer Konular