https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KARŞIYAKA FUTBOL TAKIMI 2015/16 SEZONU GENEL ANALİZİ

Okunması Gerekenler

taha sefaliSezonun başında tamamen değişen bir kadro 21 yeni transfer, yeni teknik ekip,yeni yönetim. Sezon sonu hedefi şampiyonluk!

Ancak Karşıyaka için gelinen nokta tam bir hayal kırıklığı. 5 teknik direktör ve 2 başkan değişti. 29 maçta 5 galibiyet 7 beraberlik 17 mağlubiyet ile 22 puan toplanabildi.

Cüneyt Dumlipınar ile sezona başladı Karşıyaka ancak bu birliktelik sadece 6 hafta sürdü. Gerek sahadaki etkisiz oyun gerek taraftarın büyük beklentilerinin karşılanamaması bu süreci hızlandırdı. Cüneyt hoca ile 6 maçta 1 galibiyet 2 beraberlik 3 mağlubiyet alan Karşıyaka sezon öncesi beklentilerinin çok uzağında kaldı.

KSK 111Cüneyt hocanın istifasından sonra boş kalan teknik direktörlüğe Kemal Özdeş getirildi. Kemal hocanın önderliğinde 9 maça çıkan Karşıyaka 2 galibiyet 5 mağlubiyet 2 beraberlik alarak PTT 1.lig de son sıraya kadar geriledi. Bu sonuçlar üzerine Kemal Özdeş ile yolları ayırma kararı alan yönetim aynı zamanda seçim kararıda aldı.

Sezonun ilk yarısının kalan son iki maçına takımı hazırlanması için Hüseyin Hamamcı teknik direktörlüğe getirildi. Bu iki maçtan puan çıkartamayan Karşıyaka ilk yarıyı 13 puan ile son sırada tamamladı.

Fatih Diniz’in başkan seçilmesi ile Karşıyaka “KURTULUŞ SAVAŞI” adını verdiği mücadeleyi başlattı. Takımın başına Yusuf Şimşek getirildi. 19 futbolcu transfer edildi, 16 futbolcu gönderildi. Takım kampa alındı, taraftara çağrı yapıldı, bilet fiyatları düşürüldü. Saha dışındaki bu yapılanma Yusuf hoca ile sahaya yansımadı. Birlikte geçirilen 8 haftada 1 galibiyet 3 beraberlik 4 mağlubiyet alındı. Kendisine verilen bu büyük sorumluluğun altından kalkamayan Yusuf Şimşek istifa etti.

KSK 10025 haftada 4 teknik direktör değiştiren Karşıyaka bu kötü gidişe bir türlü çare bulamadı. Kalan dokuz haftada takımın başına Soner Tolunguç getirildi. Soner hoca ile 4 maçta 3 mağlubiyet 1 beraberlik alan Karşıyaka bu sene için söylenecek pek fazla söz bırakmadı. Göztepe’ye karşı alınan 2-0 lik mağlubiyet sonrası verdiği demeçte “önümüzdeki maçları Karşıyaka’ya yakışır bir şekilde oynayacağız ” diyen Soner Tolunguç adeta teslim bayrağını çekti.

Ayrıca Karşıyaka Türkiye Kupasında gruplardaki ilk iki maçını kazandı ancak kalan dört maçtaki isteksizliği ile bu maçları kaybederek kupadan elendi.

Bir futbol takımı kendine yetebilmeli. Yani kendi gelir ve giderlerini ayarlayabilmeli. Karşıyaka’nın mali açıdan kötü yönetimi elbette bu tablonun sebeblerinden biri. Sürekli bir yerlerden para gelmesini bekleyen Karşıyaka yönetimi aynı zamanda futbolcuların maaşlarını düzensiz ödemesi sebebi ile önümüzdeki sene transfer cezasıda alabilir.

Kalan haftalardaki maçlarında Karşıyakaya başarılar diliyorum.

TAHA SEFALI

mail : taha.sefali@abcspor.com

twitter : @TahaSefali

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular