https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HERŞEYE RAĞMEN GALATASARAY!

Okunması Gerekenler

FARUK AKSOYEKEuroleague’de tamam ya da devam maçıda Galatasaray seyircisiz oynanan karşılaşmada grup lideri Olympiakos’u konuk etti.

İlk yarı karşılıklı sayılarla geçti. Arroyo haricinde takımımız 3 Sayılık atışlarda (0/10) sayı bulamadı. Buna rağmen Galatasaray Liv Hospital’da Arroyo ilk yarı boyunca Sinan Güler ile beraber takımını oyunda tutmayı başardı (36-38).
gs oly 1Zoran Erzeg’in yokluğunda ne kadar 4 numaradan dış oyunlarda sayı bulamasa da yeni transferi Patrick Young’ın savunma ve hücumda 2. şans toplarında ekmeğini taştan çıkarması, ev sahibi adına bu kadar dar rotasyon olmasına rağmen olumlu bir gelişmeydi.
3.çeyrekte ise Galatasaray, Pocius’un da oyuna katkısıyla (9 Sayı) farklılık yaratmaya başladı ve 3. çeyreği takımımız 57-50 önde geçti.
4. çeyrekte ise maç boyunca sadece 7 oyuncuyla oynamanın verdiği yorgunlukla bir ara 11 sayıya çıkan maç (65-64)’e geldi. 
gs oly 24. çeyrekte bütün takımda yorgunluk görülürken Patrick Young tek başına Olympiakos’a direnmeye çalıştı diyebiliriz.
Son 2 dakikada da klasik şekilde sazı Arroyo eline aldı ve Galatasaray karşılaşmayı ( 79-74) kazanarak Neptunas’ın da deplasmanda Valencia’ya yenilmesiyle Top 16 biletini almış oldu.
Karşılaşmadan Notlar:
-Maçın Yıldız Galatasaray’ın yeni transferi Patrick Young (13 Sayı-13 Ribaund) idi.
-Galatasaray maç boyunca 7 oyuncuyla mücadele etti.
Arroyo (24 Sayı), Sinan Güler(10 Sayı 5 Asist 2 Top Çalma),Micov(13 Sayı 5 Ribaund 2 Top Çalma),Pocius(11 Sayı 3 Ribaund) ile oynadı
-Galatasaray 3 Sayılık atışlarda (7/25) %28 ile oynarken maç boyunca sadece 10 Top kaybı ile oynadı.

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular