GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE: FABFABULOUS

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE: FABFABULOUS

Profesyonel oyuncuları mercek altına aldığımız Geçmişten Günümüze serimizin yeni videosuna hoş geldiniz. Bu bölümde, ülkemizin en deneyimli üst koridor oyuncularından Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya yer alıyor.

Profesyonel League of Legends kariyerine HWA Gaming forması altında başlayan fab, takımıyla GAMEX turnuvasında 1. oldu. Ardından aynı takımla KST’ye katılan fabFabulous, favori gösterildikleri turnuvada şampiyonluğu Dark Passage’a kaptırdı. Finale kadar sapasağlam gelen HWA Gaming, finalde Dark Passage’a 3-2’lik skorla yenildi ve bunun ardından ligde uzun bir süre sürecek Dark Passage dominantlığı başlamış oldu. Bir sonraki turnuvada HWA Gaming takım içinde bazı değişikliklere gitse de istenen sonuç yine alınamamıştı.

Finalde önceki sezonun finalisti Dark Passage ile eşleşen ekip, yine rakibine diş geçiremedi ve sezonu 2. tamamladı. 2 final kaybedilmiş olmasına rağmen fab’ın performansı başarılıydı. Zira bu turnuvadan sonra Dark Passage, üst koridor için fabFabulous’u uygun görmüş ve takıma transfer etmişti. Dark Passage forması altında uluslararası turnuvalarda da boy gösteren fab, DreamHack Summer 2013, IWCT 2013 ve World Cyber Games 2013, Worlds 2014 gibi önemli turnuvalarda takımıyla birlikte mücadele etme fırsatı buldu.

Yazının devamı için tıklayın