https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AVRUPALI’YA ÖZEL (74-65)

Okunması Gerekenler

FARUK AKSOYEKGalatasaray karşılaşmaya grup maçlarındaki ilk maçın aksine hücumda daha dengeli, savunmada da 2.21’lik dev pivot Marjanovıc’in tepeden ikili oyunlarına engel olmaya çalışarak başladı.

İlk çeyrekte savunmada ne kadar Marjanovıc’e (10 Sayı) engel olamasak da, hücumda kariyerinde 1 sene Kızılyıldız forması da giymiş olan Micov’un oyunda sıkıştığımız anlardaki sayılarıyla periyotu (21-19) önde geçtik.

gs kizilyildiz1Ergin Ataman’in öğrencileri gruplardaki ilk maçtan önemli bir ders çıkarmış olacaklar ki ilk yarı boyunca savunmada daha konsantre göründüler, taraftarın coşmasına izin vermediler ve skor olarak oyunda kaldılar (35-33).

3.çeyrekte de savunma konsantrasyonunu en üst seviyede tutan Galatasaray rakibini ic dış oyununa zorlayarak, içerden Marjanovic’in yerine ilk yarıda kötü şut yüzdesiyle oynayan dış oyuncuları riske etti ve bunda da başarılı olup hücumda da Arroyo kenardayken, Ender-Pocious ikilisinden bulduğu ekstra sayılarla 3.çeyreği takımımız (47-51) önde bitirdi.

Son çeyrekte ise oyunda sadece 3.çeyreğe kadar 5 dk. süre alan Justin Carter sahne aldı ve 10 sayı üreterek takımının belkide Euroleague’de bu sene tansiyonu en yüksek maçından (65-74) galibiyetle ayrılmasını sağlamış oldu.

Önemli Ayrıntılar:

-Karşılaşmayı 18.000’e yakın biletli, 20.000’den fazla Sırp taraftar izledi. Tansiyonun bu kadar yüksek olduğu bir maçta ilk 30 dakikada iki takımın toplamda 5 kere faul çizgisine gitmesi de Kızılyıldız’ın kendisi açısından lehine görünen atmosferi agresif oynamayarak kullanamadığını gösterdi. Arroyo-Erzeg (14 Sayı) ikilisi beraber oynadıkları maçlarda toplamda ilk defa 20 sayının altında kaldı. Böyle bir atmosferde toplamda sadece 10 Top Kaybı yaparak, bu sene Euroleague’de ilk defa bir takımı deplasmanda 65 sayıda tuttu.

gs kizilyildiz 3Maçın Yıldızları ise sadece 15 dk. da 10 Sayı 4 Ribaund 1 Blokla oynayan Justin Carter, 14 dk. da 8 sayı bulan Ender Aslan, 12dk.da 4 Sayı 7 Ribaund yapan Alex Maric ve  ilk 3 çeyrekteki oyunlarıyla 12 Sayı ile Micov, 11 Sayı 4 Ribaund Pocious oldu. Arroyo 11 Sayı 3 Asist 2 TÇ, Kerem Gönlüm 6 Sayı ve Sinan, Young, Erzeg de 4’er sayıyla önemli katkıda bulundular.

Maçı Galatasaray’a getiren anlar;

– Maric’in kritik anlardaki 3 hücum ribaundu, Carter’ın son çeyrek başında tam da rakibinin havaya gireceği bir smaç denemesine yaptığı muazzam blok ve Patric Youngın Micov’un şutunda Marjanovic’in üzerinden yaptı takip smaçı maçı Galatasaray LivHospital’a getiren etkenlerdi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

faruk.aksoyek@abcspor.com

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular