https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ATAMAN’IN İNTİHARI!

Okunması Gerekenler

FARUK AKSOYEKEuroleague 4. hafta maçında Galatasaray LivHospital evinde seyircisiz oynanan maçta, grubun en zayıf takımı Alman temsilcisi Alba Berlin’i misafir etti.
Karşılaşmaya temsilcimiz 1 numarada en önemli oyuncuları Arroyo ve Ender Aslan’dan (hastalıkları nedeniyle) yoksun olarak başladı ve karşılaşmayı uzun süre neredeyse 6 kişilik rotasyonla oynadı!
gs alba 4Karşılaşma 3 çeyrek boyunca görüntüde temsilcimizin üstünlüğüyle geçti AMA tam yumruğu indireceği yerlerde konsantrasyon eksikliği mi diyelim yoksa yorgunluk mu, maçı koparmayı bir türlü başaramadı.
Böyle olunca da son çeyrekte sahada daha güçlü kalan Alba Berlin, rakibinin dar rotasyon zaafını da iyi kullanarak karşılaşmadan 65-75 galip ayrıldı.
Karşılaşmadan Notlar:
-Ergin Ataman maç boyunca bu kadar dar rotasyonda Kerem Gönlüm (2 Sayı) gibi tecrübeli bir oyuncudan sadece 8 dakika ve Pocious’dan da 16 dakika (5 Sayı) yararlanması kabul edilebilir gibi değildi.
gs alba 3-Temsilcimiz ilk 3 çeyrekte içeri her penetresinde Justin Carter ve Micovla sayılar bulurken, son çeyrekte yorgunluktan olsa gerek, neredeyse 3 hücumdan 2’sinde dengesiz 3 Sayılar denedi ve başarısız oldu.
-Temsilcimizde sahanın en iyileri Micov (15 Sayı 4 Ribaund), Zoran Erzeg (19 Sayı)ve Justin Carter (13 Sayı 3 Ribaund) idi.
Sahanın en kötüsü ise neredeyse geçen sezonun 2. yarısından itibaren takımın en iyilerinden olan Sinan Gülerdi ( onun da aklı acaba alamadığı parada mı kalmıştı- ne de olsa onun da basketbol okulu var ve işletmenin bir takım giderleri olabilir).
gs alba 1-Maçı kaybetmenin en büyük 2 nedeni ise temsilcimizin turnuvanın en az top kaybı yapan 3-4 takımdan biriyken (ortalama 10) bu maçta tam 17 top kaybı yapmasıydı. Bu kayıpların çoğu da potamızda boş turnikeyle smaç olarak bitti.
2. sebep ise rakibinin 3 sayılık (10/20- %50) atışlarına engel olamamasıydı.
Dün akşam bir kez daha gördük ki Carlos Arroyo bu takımın sadece skor açısından değil, organizsyon olarak da olmazsa olmaz tek ismi.. Sarı kırmızlılar için herşey bitmedi ama deplasmanda kazandıkları Kızılyıldızı maçının kredisini de daha ilk maçtan, hem de grubun en zayıf halkasına karşı yediler!
Grupta Real-Barca-Maccabi, hatta Panathinaikos gibi 4 güçlü rakip varken, kağıt üstünde maç öncesi direk 2 puana tık atılan maçlardan birini kaybetti Sarı Kırmızılılar..
Umarız 14 maçlık seri sonunda bu maçı aramak zorunda kalmazlar!

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular