FİŞİ İLK ÇEYREKTE ÇEKİNCE

Okunması Gerekenler

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini...
FARUK AKSOYEKFİŞİ İLK ÇEYREKTE ÇEKİNCE

Avrupa Basketbol Şampiyonası 3.maçında Türkiye ev sahibi Almanya ile karşılaştı. İtalyadan sonra Grupta 2. hedef maç olan karşılaşmayı 40 dakika boyunca önde götüren millilerimiz 80-75 kazanmasını bildi.

tur alm dixonBu maça kadar Almanya’nın oynadığı karşılaşmalarda hücumun %40’ı NBA yıldızı Nowitzki ve çömezi Schröder tarafından gerçekleştirilmiş. Bu da bizlere Almanya’nın hücum varyasyonlarının ne kadar kısıtlı olduğunu gösterdi.
Ergin Ataman da bunu bilerek Schröder’in deliciliğini önlemek için ilk yarı boyunca defansı içeri gömülerek yaptı ve Schröder’in zaafı olan şutunu riske etti. Bu da ilk yarı boyunca işe yaradı (41-24). 
2.yarı boyunca takımımız en formda oyuncusu Semih Erden ve Cedi Osman şovu ile rakibinin kendisine yaklaşmasına izin vermedi ve fark 3.çeyreğin ilk diliminde bocalayıp bir ara tek hanelere düşse de, oyun kontrolünü elinden bırakmayarak maçı 80-75 kazanarak gruptaki 2. galibiyetini aldı.
Notlar:
– Maçın kırılma noktası ilk çeyreğin son 3,5 dakikasında durum 16-8 iken peş peşe gelen Sinan-Ersan bombardımanıyla ilk çeyreğin 31-11 önde geçilmesiydi. ( Bu turnuvada ilk kez aynı anda bir takım bir çeyrekte 30+ sayı buldu ve rakibi 15’inden altında kaldı )
Cedi Osman’daki gelişim maçlar ilerledikçe ve inisiyatif aldıkça daha açık görülmeye başladı ve sayısının çoğunu takımımız sıkıştığı anlarda attı (17 sayı 5 ribaund).
tur alm ersan– 3.çeyrekte millilerimiz ilk sayılarını ancak 5. dakika bittiğinde Semih Erden’in smacıyla bulabildi.
– Ergin Hoca bu önemli karşılaşmayı 8 oyuncuyu kullanarak tamamlasa da 5 oyuncumuz ortalama 35’er dakika süre aldılar. Benchten sadece kısa süre alan Melih Mahmutoğlu 6 Sayı 2 Ribaundluk bir katkı sağladı.
– Millierimizde skor dağılımının yakın olması ne kadar compact bir takım olduğumuzu gösterse de, ilerdeki maçlarda benchten alınmayan katkı ve bunun getirdiği yorgunlukla üst turlarda çok zorlanabiliriz.
– Millilerimiz 3 sayılık atışlarda (9/20) yani %45 saha içi isabetiyle oynarken 9 isabetin 6’sı ilk çeyrekte geldi.
Takımımız adına ufak da olsa olumsuz görünen durum ise İspanya maçının 2. çeyreğinde bolca gördüğümüz gereksiz birebir zorlama hastalığı bu maçın da 2. ve 3.çeyreğinde görünmesiydi. Farkın büyük olmasından dolayı fazla göze batmasa da bu dar rotasyonda üst tur maçlarında bunlar çok büyük önem arzedecektir.
Maçın Çirkin Anı:
tur alm semihMillilerimizin FIBA’nın izin vermemesine rağmen ŞEHİTlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu sırasında Animasyon ekibinin müzik sesini kısmaması hoş olmadı.
Acaba bu durumu İspanya ya da başka bir Avrupa ülkesi yaşasaydı FIBA’nın tavrı aynı mı olurdu? HİÇ SANMAM!
 İstatistikler;
Millilerimizde ; Cedi 17 Sayı 5 Rib, Semih 16 Sayı 9 Rib 6 Asist, Dixon 15 Sayı 5 Rib 5 Asist, Ersan 15 Sayı 4 Rib ve Sinan 11 Sayı 3 Asist ile oynadı.
 
Almanyada sadece 3 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. Schröder 24 Sayı(7/18 Saha içi isabet), Nowitzki 15 Sayı (3/10 Saha içi isabet) ve Benzing 13 Sayı.
mail : faruk.aksoyek@abcspor.com
twitter : @FarukAksoyek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS”

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN “RANGERS” Çocukluğumda ilgi ile takip ettiğim bir takım idi Glasgow Rangers. Şimdiki adı ile “Rangers”. Tugay...

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı Jailson, Gustavo ve Ozan ile...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini çok andıran bir sorunsal daha...

AYAN, PİNHAN VESAİRE

AYAN, PİNHAN VESAİRE “Reklam, talep yaratma sanatıdır.” American Marketing Association (AMA) reklamı bu sözlerle tanımlar. Reklam ve genel olarak pazarlamayı ele aldığınızda en kısa ve en efektif...

5 YILLIK HASRET BİTTİ

5 YILLIK HASRET BİTTİ Sezonun 2. haftasında son şampiyon Başakşehir sahasında Galatasarayı ağırladı. Maça iki takımda dengeli başladı. Ortasaha mücadelesi ile geçen ilk 10 dakikada iki...

Benzer Konular