EREN SÖZEN’DEN 28 EKİM GECESİ NBA TAHMİNLERİ..

eren10NBA bu gece başlıyor! İlk geceye her zaman dikkat edilmesi gerektiğini, yüklü bahisler yapılmamasını savunmuşumdur. Fakat ilk geceye biraz heyecan katmadan da olmaz, tekrar dikkat edilmesi gerektiğini belirterek tahminlerime geçiyorum..

İddaa Kodu=707 

New Orleans Pelicans vs Orlando Magic

Pelicans bu seneye geçen seneden daha iddia’lı bir şekilde giriyor, Ömer takıma katıldı, Davis mükemmel bir potansiyel ve bu sene patlama yapması bekleniyor. Pota altında Ömer-Davis ikilisinin çok iyi işler yapmasını bekliyorum, böyle genç ve potansiyelli bir takım ilk gece kendi evinde kazanmak isteyecektir. Orlando cephesine baktığımızda orda da genç bir ekip görüyoruz, fakat Pelicans’ın kalitesinden çok uzaklar. Yine de Oladipo, Harris gibi genç yeteneklere sahipler, gelecek için iyi parçaları var, fakat an itibariyle oyununun hiçbir noktasında Pelicans’a kafa tutabileceklerini sanmıyorum. Maç sonu Handikap’ı Orlando Magic’e 9,5 olarak açılmış, ilk gece olması nedeniyle de bu biraz riskli gibi. Daha çok İlk Yarı 1 ve Alt seçeneğini uygun görüyorum, Orlando’dan 80-90 arası sayı üretmesini, Pelicans’ın karşılık olarak 100-105 arası sayıyla maçı bitirmesini bekliyorum.

TAHMİN=Alt(1.98,5)  Oran=1.70

YAN TAHMİN=İlk Yarı 1(5,5 Orlando Magic) 
Oran=1.70

İddaa Kodu=708

San Antonio Spurs vs Dallas Mavericks

Geçen sezonun şampiyonu Spurs ilk geceye eksiklerle çıkacak. Geçen sezon Finallerin MVP’si olmayı başaran Leonard bu gece yok, öte yandan Splitter ve Mills Spurs’ün diğer eksikleri. Spurs’ün nasıl bir makine olduğunu ve eksikleri nasıl sorun yaşamadan kapatabildiğini biliyoruz fakat sezonun ilk maçındayız ve Dallas bu maçı daha fazla isteyecek şüphesiz. Çünkü Spurs belli bir yapıyı devam ettiriyor ve bu yapıyı korumaya çalışıyor. Dallas bunun aksine büyük değişiklikler yaptı ve sezona şampiyonu devirerek iyi başlamak isteyeceklerdir. Klasik bir Texas derbisi, güzel bir maç izleyeceğiz.

TAHMİN=Maç Sonu 2(Dallas Mavericks 4,5) Oran= 1.70

YAN TAHMİN= 651 kodlu Handikapsız Seçenekten Maç Sonu 2( Dallas Mavericks)
Oran=2.50

İddaa Kodu=709

Los Angeles Lakers vs Houston Rockets

Son olarak Nash’in basketbolu bırakmasıyla Lakers Roster’ı iyiden iyiye kötü ir hal aldı. Kobe ne kadar iyi dönse de, Lakers’ın işi bu sene çok zor. ockets ve Howard’dan geçen sezona göre çok daha iyi şeyler bekliyorum. Maç
sonu 8,5 sayı riskine girmektense, İlk Yarı 2 daha uygun.

TAHMİN=İlk Yarı 2(4.5 Los Angeles Lakers) Oran=1.70

YAN TAHMİN=İlk Yarı2-Mac Sonu2(4,5-8,5 Los Angeles Lakers) Oran 2.25

Gecenin Kuponu..

707alt

Maç Sonu 2

709 İlk Yarı 2

Kupon Oranı: 4,9

Gecenin Yan Kuponu=

707 İlk Yarı 1(1.70)

651 Maç sonu 2(2.50)

709 İlk Yarı 2-Maç Sonu 2(2.25)

Kupon Oranı:9,5

Herkese bol şans…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

eren.sozen@abcspor.com