https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BODRUM GÖZTEPE FUTBOL OKULU VE DAYANIŞMA GECESİ

Okunması Gerekenler

pinarbasi burakBilen bilir bilmeyenlere son dakika duyurulur. Göztepe Futbol  Okulu Bodrum’da bir iki ay önce Fenerbahçe Futbol Okulu’unun  lav olmasıyla açılmış ve yeni nesillere kol kanat gererek kapılarını açmış tüm hızıyla futbol okulunu devam ettirmekte..

Bodrum’a yerleşeli 3 sene olmuş biri olarak çok açık söyleyeyim; daha önce elbette Göztepe’yi bu kadar yakından takip etmemiştim. Tarihin en köklü ve başaralı kulüplerinden biri olan Gözepe Spor Kulubü sonrasında birçok badireler atlatmış, amatör lige düşmüş sonrasında Altınbaş yönetimiyle yükselişe geçip sonrasında şimdiki başkan Sayın Mehmet Sepil’le Spor Toto 1.Lig’de şampiyonluğa mücadele edip süper lige çıkma yolunda emin adımlarla devam etmekte. Ege’nin incisi Göztepe ve onun neferleri özellikle nam-ı değer Bodrum Tayfaaa Bodrum’da 20-30 kişi grup halinde Bodrum’da Göztepe’yi temsil ederken, bugün 50-60 kişilik grubuyla tüm Bodrumda..
Geçen sene Altınbaş yönetimiyle Bodrum’da Göztepe Dayanışma ve Sosyal Sorumluluk gecesi düzenlenmiş,ihtiyacı olan bir yerel okula destekte bulunulmuştu. Başarılı geçen bir gece amacına ulaşmıştı.
Spor basınında ne kadar haber olup duyulmuştu bilemiyorum ama bu sene de 23 Ocak 2016 saat 19:25’de hem Bodrum Göztepe futbol okuluna destekte bulunmak, hem de Egedeki tüm Göztepeliler’in bir arada kaynaşmasını sağlamak amacıyla bir gece düzenlenmekte ve bu geceyi  yaklaşık 400 kişilik Göztepe ve onun destekçileriyle bir arada buluşturan organizasyon gerçekleşmekte. Geceye spor ve sanat ve siyaset camiasından ünlüler davet edilmiş olup, katılımları onaylanmış ve tüm Ege’nin katılımlarıyla ses ve renk getirecek bir gecenin hazırlığı yapılmış durumda.
Bilenler katılım için hazırlıkta, bilmeyenler için bir çağrı niteliğinde bulunayım.
Benim de katılacağım bu renkli ve anlamlı gecede bulunmak isteyen herkese, yalnız  Göztepelilere değil, sporseverlere, yeni nesillere sporun hayatın vazgecilmez bir unsuru olduğunu anlatmak,onlara gelecek kapılarını açmak, Yüce Atatürk’ün dediği gibi “Zeki, çevik ve ahlaklı sporcuları sevmek” için yetiştirmek misyonunu benimsemiş herkesi bu güzel gecede görmek gecenin ve tarihin anlamını yaşamak ve yaşatmak adına haydi şimdi 19:25’te gel diyorum.
Sporun barış, kardeşlik ve dostluk olduğuna inananlara….
BURAK PINARBAŞI

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular