Artık Fenerbahçelilerin konuşacak hiçbir şeyi kalmadı ve Kadıköy büyüsü bozuldu! Galatasaray muhteşem bir Galibiyetle Kadıköy’den yüzü gülerek döndü.

Maça hızlı başlayan Galatasaray açıkça söylemek gerekirse beni bile çok şaşırttı. Bu kadar ne oynadığını bilen, attığı her pasa bile resmen çalışmış, gücünü ekonomik kullanan bir Galatasaray’ı yıllardır görmemiştim. Onyekuru saçbaş yoldurttu. Yanlış hatırlamıyorsam 5 net gol pozisyonundan yararlanamadı fakat son saniyelerde attığı golle skoru belirleyen golü kaydetti.

Maçta kötü diyebileceğim tek adam Belhanda’ydı. Maçta futbol adına tek bir olumlu hareketi olmayan Belhanda oyundan çıkarken yaptığıyla da resmen takımına ihanet etti. Fakat kendini tutamayan Deniz Türüç yaptığı hareketle kırmızı kartı görünce biraz olsun rahatladı Galatasaray. 11’e 10 devam etseydi şu an çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.

Ryan Donk Felipe Melo’dan sonra Galatasaray’ın yeni gladyatörüdür. Ne zaman nerede görev verilirse layıkıyla yerine getiriyor. Bu maçta da golünü atarak verilen görevden fazlasını yaparak ne kadar yararlı bir oyuncu olduğunu herkese gösterdi.

Falcao özellikle iyi top indirerek, iyi adam kaçırarak, rakip defansı üstüne çok iyi çekerek Onyekuru’ya çok iyi boş alan bıraktı.Maçta bana göre bir- iki pozisyon hariç tüm pozisyonlarda hakem iyi bir yönetim gösterdi.

Şu an ropörtajları izlerken Fenerbahçeli oyuncuların hakemden şikayet ettiğini görüyorum ama bence bu öfkeyle ve üzüntüyle söylenen sözler. Muslera için ayrıca bir parantez açıyorum. Mehmet Ekici’nin iki mermisini inanılmaz şekilde tuttu. Her zaman söylüyorum bu adamın Florya’ya heykeli dikilmelidir. Söylenecek çok söz yok.

Artık Galatasaraylılara 20 yıldır söylenen sözler de olmayacak, konuşulacak hiçbir şey kalmadı. Artık bize göre Galatasaray-Fenerbahçe derbisi bitmiştir.

Kalın sağlıcakla!

mail: cevat.dil@abcspor.com

twitter: @cevatdil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz