YORGUN AYAKLAR

20/01/2018          

YORGUN AYAKLAR

İkili maç haftalarında bu sezon zorlanan Fenerbahçe Doğuş, Anadolu Efes karşısında kazanarak derin nefes aldı.

 

Maça 10-0’la başlayan ev sahibi tempoyu belirleyen taraf olurken, içerden ve dışarıdan savunma da pozisyon hatalarını değerlendirdiler. Kostas Sloukas ve Brad Wanamaker ikilisiyle oyuna başlayan sarı lacivertliler ise bu ikiliden oyun içinde geride kalan maçlarda verim alamadıkları gibi aynı sorunu yaşamaya devam ettiler. Obradoviç’in molası sonrası pas ritmini yakalayıp çembere hücum etmeye başlayan Fenerbahçe Doğuş skoru dengeledi. İlk çeyreğin sonunda çemberde görülen 24 sayı ise Anadolu Efes’in hücum akışkanlığını taçlandırdı.

 

İkinci çeyreğe kaptan Melih Mahmutoğlu 12 sayıyla damga vururken,hücumun tetiklediği savunma oturdu. Anadolu Efes bu kez tempoya karşılık veremeyen taraf olurken fark çift hanelere kadar yükseldi ve sarı lacivertliler aslında maçı burada bitirmenin sinyalini verdiler.

 

İkinci devrenin büyük bölümünde iki takımda atarak ayakta kaldı. Maçın son 5 dakikası içinde Fenerbahçe Doğuş’lu oyuncular adeta yakartop oynar gibi üst üste top kayıpları yapıp, ribaundlarda etkili olamasalar da Douglas haricinde isyan eden oyuncu olmayınca Anadolu Efes skorda yaklaşamadı.

 

İstanbul derbisini sarı lacivertliler kazanırlarken bu formatta oyuncuların bir kez daha işlerinin zor olduğunu gördük. İster deplasmandan gelip bir gün arayla olsun,isterse aynı şehirin içinde üst üste aynı haftada maç kazanmak oldukça kıymetli. Bir de buna yerel liglerde oynadığınız maçları eklerseniz çok da eleştirel olarak söylecek söz kalmıyor.

 

Maç bazında ortaya çıkan oyuncuların günlük performansların bu formatın kilit çözücüleri. Savunma tarafında da aynı argüman geçerli. Maçın bir bölümünde vidaları sıkıp, tabelayı da arttırır ve kazanırsınız.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

YORUMLAR