VILLANOVA ŞAMPİYON! | ABC SPOR

VILLANOVA ŞAMPİYON!

03/04/2018

Ve Villanova şampiyon..!

San Antonio Alamodome Stadında Michigan Wolverines’i 79-62 ile geçen Villanova Wilcats, 2016’dan sonra bir kez daha, son 3 senede 2.kez (tarihlerinde üçüncü) zafere ulaştı.

Maçın ilk yarısını da 37-28 önde kaoatan şampiyon takımda, maça yedek başlamasına rağmen 37 dakikada 31 sayı, 5 ribaunt, 3 asist, 2 blok üreten 2.sınıf oyuncusu Donte DiVincenzo, Final Four maçlarının da “öne çıkan oyuncusu” ödülünü aldı.

DiVincenzo, 15’te 10 saha içi isabetiyle oynarken, kullandığı 7 üçlük atışın da beşinde isabet buldu.

Michigan Üniversitesinde ise dördüncü sınıf öğrencisi Muhammed Ali Abdur-Rahman’ın 23 sayılık performansı mağlubiyete engel olamadı.

Villanova, ‘Mart çılgınlığı’ adı verilen NCAA turnuvası boyunca çıktığı 6 maçın tamamını çift haneli rakamlı farklarla kazanarak Michigan State (2000), Duke (2001) ve North Carolina’nın (2009) yanına adını yazdırdı.

Wildcats ayrıca tarihte yarı final ve final maçlarını 16 sayı ve üzerinde farkla kazanan 2. takım oldu!.

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.