VER MEHTERİ ! | ABC SPOR

VER MEHTERİ !

19/05/2017

VER MEHTERİ !

İki amaçsız takımın maçında 7500 Galatasaray taraftarının izlediği maç varmış bu akşam. Hem Cuma maçı olması sebebiyle hem de artık o kadar soğumuşuz ki, maçın olduğunu zor hatırladık.

 

19 Mayıs olması dışında bugünün hiçbir anlamı yoktu. Ata’mızı anmak adına daha fazla ihtiyaç duyduğumuz böyle günleri coşku ile yaşamak dileğiyle….

 

Eren ve Sinan ilk onbirde, Podolski yedekteydi bu sefer. Eren iç saha maçlarında mutlaka olmalı, gol atsa da atmasa da. Galatasaray maça gayet istekli ve fiziksel olarak güçlü başladı. Osmanlı ise, sezon başındaki o taş gibi görüntüsünden uzak, Hamza hocanın yumuşak huylu futboluna dönmüş görüntüde idi. Tabi bu da Galatasaray’ın işine yaradı. 24.dakikada Sneijder yine şahane bir vuruş ile takımını öne geçirdi. Bu takım Sneijdersiz olmaz. Takımda tutmak zorundasın.

Hem kişiliği hem de profesyonelliği ile daha iyisini bulamazsın. Ama bu yönetim biraz zor tutar. Hatta Musa Çağıran’ı alternatifi görür. Zaten Josue’de var, gerekirse onun bonservisini alır. 35.dakikada Sinan Gümüş şahsi becerisi ile getirdiği topa mükemmel vurdu ve 2-0 öne geçirdi. Sen tüm sezon yat, hocaya küs, takıma küs, sonra gönderilecekler listesine girince iki haftada öne çık. Taraftar bu uyanıklığı yemez. İlk yarı 2-0 sona erdi.

 

İkinci yarı Osmanlı biraz daha toparlanmış görüntüde idi. Fizik güçleri ancak 70.dakikaya kadar yetti. Hamza Hoca çok iyi çalıştırıyor ! 20 dakikalık Osmanlı’nın üstün olduğu anlarda Muslera yine iki yüzde yüz golü önledi. Son yirmi dakikada ise Rodrigues ve Podolski önemli pozisyonlar yakaladı ama gol gelmedi, maç 2-0 sona erdi. Süper maç! Muhteşem başarı! Müthiş ambiyans! Ver mehteri….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

 

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.