TİKİ TAKA

09/12/2017          

TİKİ TAKA

Barselona, İspanya’nın diğer şehirleri gibi yaşam kalitesi yüksek, gezme, yeme ve içme, insan faktörlerinin maksimum keyif alacağınız şahane akdeniz yuvası. E insan bu şehre gelince rahatlık kelimesinin birkaç doz yukarısında hareket edip kendini şımartabiliyor.

İşte Fenerbahçe Doğuş’un ilk çeyrekte çemberinde müsaade ettiği 28 sayıyı böyle açıklayabiliriz. Taa ki makinanın dişlileri Zeljko Obradoviç tarafından bir güzel yağlanıp, ince ayarlar yapılana kadar..Sonra mı ne oldu, kalan 30 dakika da kurulan alıştığımız majino hattı devreye girdi ve çemberimizde sadece 40 sayı gördük.

Son ayların muazzam oyuncusu belki de sezonun MVP’si olabilecek en yakın adaylardan biri olan karşı kıyının delikanlısı Kostas Sloukas ve Euroleuage organizasyonunun en sert ve en kalıplı oyun kurucusu Brad Wanamaker A.Ş toplamda 33 sayı, 7 asist, 4 top çalmayla geceyi ısıtırlarken, son 4 maçın tamamını içerde, dışarda kazanan sarı lacivert’liler çok da tempo yükseltmedikleri gecede tiki taka’nın mucidine basketbol nasıl oynanır dersi verdiler.

Koşullar ne kadar zor olursa olsun Zeljko hiçbir zaman mazeretlere sığınmadı. Elindeki oyuncu grubunu maksimum faydayla değerlendirerek yoluna devam ediyor. Sezon başından  bu yana oyun kurucun kadar konuş temalı öğretiyi herkese dikte etmiş durumda. Bir de elinizde Jan Vesely varsa, basketbolun ana kuralı 1 ve 5 numaralarınız iş yapıyorlarsa değmeyin izleyenlerin keyfine.

Fenerbahçe Doğuş ana plan olan Belgrad yolundaki taşları teker teker temizlemeye devam ederek ünvanının getirdiği babacanlıkla rakiplerin ve organizasyonun saygısını kazanarak yoluna devam ediyor..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

YORUMLAR