TEK DEVRE TEK ADAM

14/10/2017          

TEK DEVRE TEK ADAM

Bu haftaki rakip Konya. Dirençli ve akıllı oynayan bir takım. Seyircisi hala cezalı ve boş tribünler. 1800 Galatasaray taraftarı maça ses getirdi.

 

İlk yarıyı seyrederken aklıma bir Konya seyahati geldi.

 

Mevlana Türbesinin karşısında meşhur bir tiritçi vardır. Kızarmış tereyağlı pide üzeri et, üzerine yoğurt ve sos, hatta bir buçuk iyi gider. Yedikten sonra bir ağırlık basar, uykun gelir.

 

İlk yarıda sanki Tirit yemiş gibi insanın uykusunu getiren bir futbol vardı. Galatasaray’ın tek pozisyonu Feghouli’nin mükemmel şutu ve Serkan’ın güzel kurtarışı. Konya ilk yarı biraz cesaretli olsa mutlaka golü bulurdu.

 

İkinci yarı Galatasaray uyandı. Kaleyi daha fazla düşündüğü, paslaşmalardan, hırstan belli idi. Nitekim 55. dakikada Gomis’in fırsatçılığı golü getirdi. Bu dakikadan sonra kontrol tamamen Galatasaray’da oldu. Gomis atıyor, kovalıyor, defansa geliyor, koşuyor. Yapmadığı yok. Tek başına santradan alıp elli metre topu sürüp, Ali Turan’ın sağından atıp solundan geçip penaltı ile de skoru 2-0’a getirip maçı bitirdi. Maçın yıldızı. Bu gecenin bir yıldızı da oyuna Rodrigues’in sakatlanıp çıkması ile sonradan giren Selçuk İnan’dı. Çok eleştirildi, yıprandı. Eski günlerde Burak’a defans arkası toplar atardı. Bu gece de Gomis’e benzer paslar attı. Attığı her pas hemen hemen hatasızdı ve sahada her yerdeydi. Böyle oynarsa mutlaka kendine yer bulur. Bazı maçlarda Rodrigues, bazı maçlarda N’Diaye yedek kalabilir.

 

Galatasaray çok iyi oynamadı. Hele ki ilk yarı. İkinci yarı toparlandı ama yine de önceki maçları aradık. Önemli olan takımın kazanma isteği ve kazanmasını bilmesi. Yıldız futbolcun varsa ve bu oyuncu devreye girerse maçı alır götürür. Bu gece de zorlu deplasmanda Gomis maçı aldı götürdü. Bizim Tirit’in ağırlığı ile bastıran uykumuz da açıldı.

 

Haftaya çok önemli bir derbi var. Bu seneki ilk derbi sınavına çıkacak Tudor umarım değişik fantazilere girmez. En iyi oynanan maçlardaki kadro ve oyun sistemi ile oynar. Üçlü defans, kanatsız sistem filan. Bu sefer oyuna gelmez. Ne olursa olsun rakip Fener.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR