TAKIM

12/01/2018          

TAKIM

Euroleague’in iki yıldır uygulanan yeni formatında ayakta kalabilmenin tek yolu TAKIM bilincini oturtmuş olmaktan geçiyor.

Dönemsel olarak kötü maçlar oynayabilir, irtifa kaybı yaşayabilirsiniz lakin sonuca giden yolun üzerinden ayrılmayacak mental güce sahipseniz istediğiniz yerde her zaman olursunuz. Başarı hikayesidir aslında yaşanan her şey. Bir gün takımın en iyi oyuncu ya da oyuncuları olmaz kazanır, tam takım sahaya çıkar kaybedebilirsiniz. Önemli olan sonuç kısmına gelindiğinde nerede ve nasıl olabildiğinizdir aslında. Detayları önemsemektir ve uygulamaktır takım sporlarında başarının vaz geçilmez kısmı. Ne kadar fazla tekrar ederseniz o kadar ihtiyacınız olduğunda o tekrarların faydasını görürsünüz.

İşte tam da dün gece Valencia deplasmanındaki Fenerbahçe Doğuş bu duygularla kazanırken, Euroleague’de her deplasmanda kazanan takım ünvanını da apoletine yazdırdı.

15-0’lık başlangıç, 25-0 dahi olabilir belki Valencia buradan da yakalayıp öne geçebilirdi. Wanamaker’ın verimsiz olduğu gecede, herhangi bir oyuncu daha katkı veremeyebilirdi. Jan, James, Nicola olsalar da takım kazanamayabilirdi.

Tüm bunlar seçenekler dahilinde. Unutulmaması gereken tek gerçek bu takım Zeljko Obradoviç takımı. Oyuncuları gerektiği yer ve zamanda fabrika ayarlarına döndürmek O’nun işi.( bakınız..Kostas, Ahmet, Marko ) Jason’daki yükseliş dikkatinizi çekmiştir sanırım.

Gigi öyle zamanlarda sahne alıyor ki işte bu dedirtiyor. Kostas’ın hep bu oyunu yönlendirmesi, bire birleri bu kadar naif bitirmesi gözlerimizin pasını silerken, son çeyreğe damga vuran Ahmet paragrafların en bol cümleli halini hak ediyor ve Bobby,tribünlerin ‘ I love you Bobby ‘ diyerek bir zamanların en meşhur dizilerinden Aşk Gemisi’nin müziğiyle bağırlarına bastığı Ali’miz. Sakatlık sonrası basamakları üçer beşer çıkıyor. Obradoviç’in mutlaka O’nun takıma katkısı hakkında farklı planları olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen play off zamanı bu planların işlevsellik kazandığını göreceğiz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

YORUMLAR