SOCHİ’DE KAZANAN BOTTAS. FİN PİLOT KARİYERİNDE İLK KEZ..! | ABC SPOR

SOCHİ’DE KAZANAN BOTTAS. FİN PİLOT KARİYERİNDE İLK KEZ..!

01/05/2017

Formula 1’de sezonun 4. ayağı Rusya Grand Prix’sini kazanan Mercedes sürücüsü Bottas, kariyerinde ilk kez podyumun zirvesine çıktı.

Rusya’nın Soçi kentiyle aynı adı taşıyan 5 bin 848 metrelik pistte, 52 tur üzerinden yapılan yarışa 3. sıradan başlayan Mercedes’ten Fin pilot Valtteri Bottas, startta ilk 2 sıradaki Ferrari sürücüleri Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen’i geçti.

Bottas, 1.28.08.743’lük derecesiyle kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.

Fin sürücünün 0.6 saniye arkasında bitiş çizgisine gelen Vettel ikinci, liderin 11 saniye gerisindeki Raikkonen de üçüncü oldu.

Bu sonuçla puanını 86’ya yükselten pilotlar klasmanı lideri Vettel, yarışı 4. sırada bitiren Hamilton ile arasındaki farkı 13 puana çıkardı. İki sürücüyü, 63 puanla Bottas izledi.

Rusya Grand Prix birincisi Bottas’a ödülü, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin verdi.

Putin, Soçi pistinin açıldığı 2014’ten bu yana yarışın birincisine ödülü bizzat kendisi takdim ediyor.

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.