ŞAMPİYONLUĞA FENER

04/12/2017          

Futbol sezonu başladığından beri, takımımız galip gelsin de keyifli bir yazı yazayım diye hevesleniyordum. Ancak kısmet dün akşamaymış. Son 2 hafta işler istediğimiz gibi gitmiş de olsa, total anlamda ilk 13 haftayı biraz sıkıntılı geçirmiştik. Son dakikalarda gol yemeler, kendi sahanda 3-1 öndeyken, 3-3 berabere kalmalar, gol kısırlığı çekmeler vs vs. umutlarımızı boşa çıkarıyordu. Futbolculardaki isteksizlik ve tribünlerdeki boşluklar ile kaybolan inanmışlık da canımızı fazlasıyla sıkıyordu.

Dün gece bu sezon belki de ilk kez, maçın başlama düdüğüyle birlikte takımca ısıran, koşan, kazanmayı adeta şampiyonluk maçına çıkmışcasına isteyen bir oyuncu topluluğu gördük sahada.. Hafta boyunca yapılan sosyal medya çağrısı ve önceki akşam derbide çıkan sonuçla, tribünler de “özlenen” Kadıköye atmosferine yakın bir hal almıştı. Gol attık, goller kaçırdık. Devre bu sezon kalemizi bulan ilk şutun gol olması sendromunun “bir kez daha” yaşanması ile 1-1 bittiğinde belki bazılarımız acaba mı dedik ama 2.devrede de aynı iştah devam edince, 4 gollü galibiyet de kaçınılmaz oldu. Neyse ki td’ümüz Aykut Kocaman’ın haftalar önce üstüne basa basa söylediği “suni puan farkı” gittikçe kapanmaya başladı. İnşallah, başarılarımız devam eder.

Dünkü galibiyetimize sevindim ama sadece birkaç saat yüzüm güldü. Sonra yine endişeye kapıldım. Haftaya deplasmandayız. Maç ta Cuma gecesi istim üstündeki Bursaspor ile.. İlk devre kalan 3 maç içinde kağıt üstündeki açık ara en zor olanı..

Yine de dün akşama dönersek; maç öncesi havası, içinde mest eden futbolla birlikte tribün atmosferi ve sonrasındaki coşku ile “ohh dedirten” bir paket program izledik bu sezon ilk kez Kadıköy’de.. 3 maç üst üste kazanılan 9 puan da bu sezonun bir başka ilkiydi istatistiksel anlamda..

Daha önümüzde çok uzun bir yol var ama bu işlerde kulüp içi elektrik, arkadan esen rüzgar da “hele de Fenerbahçe gibi herşeyi uçlarda yaşayan bir camia için” çok çok önemli. Ordan da kazanarak dönersek, FB ailesi iyice havaya girecektir diye düşünüyorum.

Bizlere düşen; Destek, her zaman destek.

Ah, ah, FENERBAHÇE’M, çok çektirdin bize ama, ne senden, ne de sevdandan ” bu tünelin sonu nereye çıkarsa çıksın” tabii ki vazgeçmeyeceğiz. Ama dün gece sanki lig bizim için yeniden başladı. Ne dersiniz? Şampiyonluğa Fener yakıldı mı acaba?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: nuran.celik@abcspor.com

twitter: @nunucelik

YORUMLAR