ROLAND GARROS TEK ERKEKLER RAFAEL NADAL – DOMINIC THIEM FİNALİ | ABC SPOR

ROLAND GARROS TEK ERKEKLER RAFAEL NADAL – DOMINIC THIEM FİNALİ

08/06/2018

Erkeklerde finalin adı ise Rafael Nadal-Dominic Thiem.

Hemen herkes bu 2 isimden birinin Nadal olacağı konusunda hemfikirdi ama rakibi kim olacaktı?

24 yaşındaki Avusturyalı raket bu turnuvaya dek hiçbir Grand Slam’de 4.tur ötesine geçememişti ve rakiplerini bir bir devirerek kariyer piki yaptı.

Bu arada Roland Garros tarihinde daha önce kazanmış tek bir Avusturyalı var; 1995- Thomas Muster.

Thiem, bu turnuvaya dünya 72 numarası olarak başlayan ve yarı final vizesi alarak tüm spot ışıklarını üzerine çeviren İtalyan raket Marco Cecchinato’yu 7-5, 7-6 ve 6-1’lik setlerle yenerek finale yükselen ilk isim olurken,

Nadal ise favori başladığı turnuvada en son yarı finalde Arjantinli Del Potro’yu 6-4, 6-1, 6-2’lik setlerle geçmeyi başardı ve RG’da tam 11.kez final vizesi alarak, 11.zaferi için korta çıkacak.

7 numaralı seribaşı Thiem ile hem ATP sıralaması hem de toprak kortların 1 numarası Nadal arasındaki final mücadelesi, 10 Haziran Pazar günü T.S.İ 16.00’da sahne alacak.

ABCSPOR

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.