REAL MADRİD DE ESPOR SEKTÖRÜNDE VARIM DEDİ, HEDEF ÇİN! | ABC SPOR

REAL MADRİD DE ESPOR SEKTÖRÜNDE VARIM DEDİ, HEDEF ÇİN!

09/05/2018

Dünya devi Real Madrid de espor sektörüne dahil oldu. Her geçen gün büyüyen elektronik sporlar alanında adını duyurmak isteyen Real Madrid’in hedefindeki ülke Çin oldu. abacusnews.com’da çıkan habere göre, dünya üzerinde kazanılmadık kupa bırakmayan Real Madrid’in şimdi de sanal dünyaya el attığı yazıldı.

Asya’nın en popüler futbol oyunlarından FIFA Online 4 alanında espor yarışına katılmaya hazırlanan Real, Çin’deki dev oyun endüstrisinden pay almayı hedefliyor. Kulüp tarafından konuyla ilgili henüz açıklama gelmezken, Weibo’dan aktarılan bilgilerde imzaların atıldığı söyleniyor.

Hissedarlarını yakından tanıyoruz

FIFA Online 4 yapımının hissedarları arasında Riot Games isminden de tanınan Tencent ve Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games de yer alıyor. Oyun EA Games’in franchaise yöntemiyle Asya’da çıkardığı bir yapım olarak tanıtılabilir.

Tahmin edildiği gibi Real Madrid, Asya’daki espor pazarına yatırım yapan ilk spor kulübü değil. Daha önce Fransa devi PSG de LDLC Gaming’in Dota kadrosuyla anlaşarak burada pazara dahil olmuştu. Real’in FIFA Online 4 girişimi için ilerleyen günlerde daha detaylı bilgilerin gündeme gelmesi beklenirken, bu girişimlerin artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.