ONUN BUNUN SOPALARI

05/04/2014          

HAKAN DOGANUEFA sopası, cemaat sopası, hükümet ya da federasyonun sopası…
Sopalar başımızdan hiç eksik olmadı. 3 Temmuz’dan sonra sopalar havalarda uçuştu.

Aslında infaz programı 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı oyuncusu Diana Taurasi’nin uyduruk doping raporuyla takımdan koparılıp , temize çıktıktan sonra da Galatasaray’a transfer edilmesiyle başladı. Bir iddaaya göre bu olay Fenerbahçe Kulübü’nün sahip olduğu topraklarda rant kovalayanların Aziz Yıldırım’a ve kulübe verdiği bir gözdağıydı.

fenerbahceAma başkanın dik duruşu ve camianın onu desteklemesi eli sopalı amcaları çok kızdırdı ve 3 Temmuz kumpası devreye sokuldu. Artık camia Aziz Başkan’dan desteğini çeker, kulüp de büyük bir ekonomik dar boğazın içine düşer diye planlar yapıldı. Kulübün lokomotifi olan futbol takımının yabancıları birer birer takımdan koparıldı. Federasyon tarafından verilen Avrupa kupaları yasağı ve 40-50 milyon euroluk kayıp da Fenerbahçe’yi bitirecekti.

fenerrrAmatör branşlar kapatılacak, futbol takımı küme düşecekti. Ama Allah’ın da sopası vardı ve gökten de kemik yağmadı. Bayan voleybol takımı 2011-2012 sezonunda Avrupa ve Dünya Şampiyonu oldu. Bu sezon voleybol şubelerimiz kızlı-erkekli, dünyada bir ilke imza atarak aynı gün Avrupa CEV Kupası’nda şampiyonluğa ulaştı. Erkek basketbol takımı 3 sezondur top 16’da. Bayan basketbol takımı Avrupa’da çeyrek final, 2.lik ve 4.lük aldı. Bayan masa tenisi iki sene üst üste Avrupa Şampiyonu oldu ve bu senede finalde. Futbol takımımız geçen sezon UEFA final hakkını son maçta kaybetti.

Ayrıca yüzme, atletizm ve diğer branşlarda hep zirvede kaldı Fenerbahçe. Tesis yönünden kulübün zenginliği dudak uçuklatır hale geldi. Türkiye’de belkide vergi affına uğramadan kuruşu kuruşuna vergisini ödeyen tek kulüp oldu. Devlet desteği olmadan stadını ve salonlarını bitirdi. Ve bu seneki
borsa değeri diğer 3 kulübün toplamına ulaştı.

Ne hikmetse birileri bize sopa gösterdikçe daha çok büyüyoruz, güçleniyoruz.

Bence bu sopa muhabbeti hep tepemizde kalacak gibi gözüküyor. Varsın cezaları versinler, sopaları göstersinler… Bizim Fenerbahçelilik gururumuz gittikçe büyüyor.

Eeee o zaman diyoruz ki, iyi ki Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe ile uğraşanlar ellerinde sopalarla peşimizden koşsun dursun, biz erken gelecek şampiyonluğa hazırlanıyoruz. Bizi meşgul etmeyin lütfen…

hakan.dogan@abcspor.com

YORUMLAR