ÖNEMLİ DOKUNUŞLAR

26/01/2018          

ÖNEMLİ DOKUNUŞLAR

Sezonun ilk maçından beri saha içi liderini bulma yolunda çeşitli denemeler yapan Obradoviç, Barcelona karşısında da önemli dokunuşlara imza atıp, olumlu reaksiyonda alınca galibiyet kaçınılmaz oldu.

 

Barcelona’nın ilk yarıda yağmur gibi attığı 3’lükler Fenerbahçe Doğuş’un dengesini bozarken asist üzerinden buldukları sayılarla deplasmandan ziyade ev sahibi takım gibi oynadılar. Melli ve Wanamaker’ın skoru üstlenmesi dışında üç sayı çizgisini savunmakta zorlananınca devre sonunda çemberde gördüğümüz 44 sayı sarı lacivertliler için iyi olmadı.

 

Üçüncü çeyrekte Wanamaker, Guduriç, Melih, Melli ve Ahmet 5’ine dönen Fenerbahçe Doğuş, bu beşle 48-50’den gelip 65-57 çeyreği önde tamamladı. Ahmet’in boyalı bölgede devleşmesi, Melih’in hücum tarafında sorumluluğu alıp skora katkı vermesi dengeleri değiştirdi. Kalinic’in de bu çeyreğin sonunda uzun zaman sonra parkeye ayak basmasını izledik.

 

İlk yarıda 9, ikinci yarıda sadece 4 üç sayılık isabet bulan Barcelona’yı durduran hamle de bu beş oldu. Bu denemeler görünen o ki, takım kimyası oturana kadar sürecek. Sağlıklı bir beş, saha içi lideri, kenardan gelen oyuncuların katkı devamlılığı ana parçalarını kaybeden bir ekip için kolay bir toparlanma süreci değil. Önemli olan maç bazında çözümü net üreten coach müdahalelerine verilecek pozitif reaksiyon.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

YORUMLAR