NCAA MART ÇILGINLIĞI “MARCH MADNESS”, FINAL FOUR’A GERİ SAYIM..

27/03/2018          

NCAA March Madness’ta Final Four belli oldu ve basketbolseverleri gözü San Antonio Alamodome Stadı’nda sahne alacak maçlarda..

Final Four’a ilk kalan takım, bu turnuvanın en büyük sürprizi olan Loyola-Chicago’ydu. Güney Grubu’nda 11. cepten turnuvaya giren Loyola-Chicago, “her eşleşmede underdog durumunda iken”. sırasıyla 6, 3, 7 ve 9. sıradaki rakiplerini eledi ve grubunu şampiyonlukla tamamladı.

Bu arada önemli not: 1963 senesinden sonra ilk defa Final 4’e kalmayı başaran Loyola, o sezon turnuvayı da kazanmayı başarmıştı..!

Loyola-Chicago’nun Final Four’daki rakibi ise; Batı grubunu şampiyonlukla tamamlayan Michigan Wolverines..
NBA Draft ilk turundan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Moritz Wagner’in önderliğinde oldukça agresif bir basketbol oynayan Michigan, Loyola eşleşmesinin kağıt üstündeki ağır favorisi ve bakalım Chicago ekibi, bir sürpriz daha gerçekleştirebilecek mi?

F4′ ün diğer köşesindeki eşleşmede ise favorilerin arasından büyük bir sürpriz bir takım çıkamadı ve normal sezonu sadece 4 yenilgiyle tamamlayan Villanova, turnuvada da maçlarını sırasıyla 26, 23, 22 ve 12 sayı farklarla kazanarak dolu dizgin geliyor San Antonio’ya..
İkinci yarı finalin diğer takımı ise Kansas.. Yarı final maçında turnuvanın başka bir favorisi Duke’ü uzatma sonunda 85-81 ile elemeyi başarmışlardı.

31 Mart gecesi sahne alacak yarı final maçlarının ardından şampiyonluk maçı 2 Nisan’da (3 Nisan Salı günü TSİ sabah 04.20’de) oynanacak.

Şampiyonluk oranları gelince; Villanova 1.70-2.00 arası değişen oranlarla “kağıt üstündeki” 1 numaralı favori, Michigan da 3.30-3.70 arası değişen oranlarla finalde Villanova’nın rakibi olması beklenen takım.

Kansas 4.30-4.80 makasıyla 3.sırada yer alırken, dörtlünün en zayıf halkası ise 1’e 10-13 arası şampiyonluk oranı verilen Loyola.

YORUMLAR