MECBURİ HİZMET | ABC SPOR

MECBURİ HİZMET

14/05/2017

MECBURİ HİZMET

Doktor ve öğretmenler için, mesleğe yeni başladıklarında her ne kadar istemeseler de, yapmaları gereken zorunda oldukları bir doğu görevi vardır. Buna mecburi hizmet denir.

 

Bugünkü Galatasaray Gaziantepspor maçı da bir nevi mecburi hizmetti. Nerden çıktı şimdi gece gece bu saatte, bir de taaa Antep’te. Bitse de gitsek modunda iki takım. Antep için zaten küme düşmeyi garantilemiş diyebiliriz. Galatasaray için Avrupa kupalarına katılması riske girebilir diye düşünecekken iki haftadır Trabzonspor’un ikramları kabus dolu günleri engelledi.

 

Galatasaray esasında maç boyu kötü değildi. İlk yarının ilk yirmibeş dakikasında üç adet net gollük fırsat yakaladı. 30. dakikada Josue’nin klas golü ile öne geçti ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.

 

İkinci yarı da Galatasaray’ın kontrolünde başladı. Gaziantepspor’un elle oynaması sonucu mutlak verilmesi gereken penaltı yine klasik bir şekilde verilmedi veya ne hikmetse görülmedi, o şekilde yorumlanmadı. Aynen geçen hafta gibi. Aynen geçen haftaki gibi de dönen pozisyon yine bir defans hatası ile gol oldu. Skor 1-1. Maça biraz zevk geldi. Ne yalan söyleyeyim biraz sevindim. Belki biraz heyecan olur filan diye. Nitekim, daha zevkli bir ikinci yarı oldu. Allah’tan, kalede Muslera var. Olası bir kabus 80. dakikada Sneijder Usta’nın vuruşu ile engellendi. Maç da bu şekilde 2-1 Galatasaray’ın üstünlüğü ile sona erdi. Kritik müdahaleleriyle Muslera ve Ahmet gecenin iyilerinden iken, hiçbir olumlu hareket yapmayan Bruma ve Podolski ise gecenin kötülerindendi.

 

Şimdi gelelim Tudor’a… Seneye takımda istemiyorum dediği Sinan, Koray, De Jong, Linnes kadroda. Sinan ve Linnes ilk onbirde. Bu kadro senin değil, yönetimin kadrosu. Bastırmışlar Sinan’ı göndermeden önce biraz şans ver diye. Bu konuda yönetim doğru da yapmış bence, ama Sinan da artık Galatasaray’da oynayacağına inanmıyor. “Yönetim istifa” sesleriyle maç bitti. İstifa etmeden de bu haykırışlar bitmeyecek. Mecburi hizmet umarım seneye de sürmez, bu sene son olur…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.