KOLAYI ZORA ÇEVİRME USTASI

02/11/2018          

KOLAYI ZORA ÇEVİRME USTASI

Dünyanın en büyük derbilerinden birisi olan Galatasaray Fenerbahçe maçı adına yakışır görsel şovlarla başladı, yakışmayacak şekilde bitti.

Fenerbahçe taraftarının kalp krizi geçirerek vefat etmesi, VAR’ ın esasında YOK olması, maç sonu berbat görüntüler maçın önüne geçti.

Galatasaray maça oyunu kontrol edip, rakibe topu vermeden baskı kurarak başladı. İlk onbeş dakika Fenerbahçe top alamadı. İlk yarı boyunca topu çok iyi kontrol ettiler. Kornerden gelen topta Donk bitirdi.1-0. İlk yarı bu skorla sona erdi. Direkten dönen top, etkisiz ve beceriksiz ataklar skorun artmasına engel oldu.

İkinci yarı yine Galatasaray baskısı ile başladı ve devre başında Linnes’in golü ile maç 2-0 olunca herkes maç bitti, oley filan derken, sahneye VAR çıktı. Fener sahada yok ama ben VAR’ım dedi. Alakasız bir pozisyonda, ki öncesi de tartışılır, Fenerlilerin bile şaşırdığı pozisyonda penaltı verilince Fenerbahçe de iyi bari bir havaya gireyim dedi ve maça ortak oldu. Bundan sonrası klasik Fenerbahçe maçı. Yermiyim korkusu, korkulanı başa getirdi, yine verilmeyen bir taç devamında göstere göstere gelen gol. Fark yapacağın maç 2-2’ye geldi. Hatta son dakikalarda bir gol daha olur Fener alır diye düşünmüştüm.

Maç 2-2 bitti. 2 puan daha kayıp. Çıkış süreci başlayacakken, kendi elinle teslim ettin maçı. Bu lafım laubalice oynayan Rodrigues, N’Diaye, Onyekuru’ya. Bu maçta patlamayacaksınız da hangi maçta patlayacaksınız. Hakem filan bahane, hakeme rağmen çıkıp alacaksın maçı. Son 10 dakika çift santrafora dönülmüş, santraforlar Donk ve Maicon. Bilmem anlatabildim mi? Kolayı zora çevirmede bu kadar usta bir takım yoktur.

Maçın sonundaki rezalete ne demeli? Hadi Jailson tahrik etti ama tüm takım, antrenörler hatta doktor dahil kovalamaca nedir? Bunun sonunda Belhanda sarı, N’Diaye, Soldado ve Jailson kırmızı kart almış. Bu kadarcık kart bile akıllarında hala penaltı pozisyonu olduğunun kanıtı. En az iki Galatasaraylı daha kart alabilirdi ama artık bu kadar ceza yeter daha fazlasına gerek yok demişler anlaşılan.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR