KENTUCKY DERBY’DE KAZANAN “ALWAYS DREAMING” | ABC SPOR

KENTUCKY DERBY’DE KAZANAN “ALWAYS DREAMING”

06/05/2017

Bu yıl Kentucky Derby’sini Always Dreaming kazandı.
158.070 seyirci önünde koşulan ve modern at yarışları tarihinin en prestijli yarışında, şampiyon jokeyi John Velasquez ile 2000 metre çamur haline gelmiş kum pistte, 2.5 boy fark ve 2’03”59’luk derece ile kazanan Always Dreaming, bu sene Florida Derby’sini de kazanmış ve bir bakıma bu yarışa göz kırpmıştı.
Kapanış bahislerinin de 4.70 oranıyla 1 numaralı favorisi olan, Todd Plecher’in çalıştırdığı at, aynı zamanda son 4 sezonda favorilerin kazanma istatistiğini de değiştirmemiş oldu..!
Sahiplerine kazandırdığı miktar da tam 1,635,800 Dolar.
Bu büyük koşuda ikinciliği Lookin At Lee’nin alırken, Battle Of Midway de üçüncü oldu.
Bu yıl Arkansas Derby’sini kazanarak buraya gelen ve favori gösterilen 2-3 attan biri olarak piste çıkan Classic Empire ise yarışı dördüncü olarak bitirebildi.

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.