İYİ Kİ DOĞDUN ZELJKO OBRADOVIC

09/03/2018          

İYİ Kİ DOĞDUN ZELJKO OBRADOVIC

Euroleague’de son 6 haftaya girerken Zalgiris maçı sezonun ilk geçer akçesini alacak maçlardan biriydi. Bu maçı kazanmak hem Fenerbahçe Doğuş’un play off’u garantilediğinin müjdesini verirken hem de Real Madrid maçı sonrası 2/2 ile deplasmanı kapatmak anlamına geliyordu.

 

Başlangıç hoş olmasa da takımın bir yerlerden dönüp geleceğini tahmin etmek artık 4.defa üst üste play off oynayacaklarını düşünmek kadar doğaldı.

 

Zalgirio Arena’da binlerin önünde Obradovic’in tek veliahtı Saras karşısında son 5 dakika’da maçı koparmak da, şartları oluşturmak ve sarı lacivert’in sihrine enerji veren Obra’nın işiydi.

 

Kalinic’in çembere gidişi sonrası savunmacısının arkasından Vesely’e yaptığı asist sonrası gelen çemberin tozunu alan bitiriş ve Fenerbahçe Doğuş’un ilk kez öne geçişi sonrası Sloukas’ın performansı sadece büyük takımlara ait bir reaksiyon tarzı.

 

Yine Kosta’nın maçı bitiren üç sayılık isabetli atışı sonrası Ahmet Şık’ın özgürlüğüne kavuşmasını haber almışçasına Gigi’nin özel fırça darbeleriyle süslediği ön sahaya geçişler sonrası bitirişler gecenin renkli davranışlarıydı.

 

9 Mart dünya kadınlar günü sonrası ilk gün olması bir yana dünyanın en önemli basketbol duayenlerinden Zeljko Obradovic’in de yaşama merhaba dediği gün.İyi ki basketbol O’nu O da basketbolu çok sevmişler…Yaşarken alabileceğiniz en özel keyifleri O’nun takımını izlerken alabiliyorsunuz.

 

Bir daha anımsatmakta fayda var; şimdilik bir Türk basketbol takımı üstelik 4.defa üst üste play off oynayacak.. Belki Belgrad’da bu takım 2.defa üst üste olmak üzere kupayı havaya kaldıracak.. Kötü geçen günlerde inanmayanlara selam olsun, iyi ki doğdun Zeljko, iyi ki bizimlesin..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

 

YORUMLAR