HEPSİ BERBAT | ABC SPOR

HEPSİ BERBAT

29/09/2017

O kadar berbat şey vardı ki bu akşam, hangi birinden başlayayım bilemiyorum. Fenerbahçe’nin berbat oyununa da hakemin berbat yönetimine de söylenecek çok şey var ama ben önce Passolig ve berbat uygulamalarından söze gireyim.

 

Bugün korkumdan Fenerbahçe tribününde değil Akhisar numaralı tribününde seyrettim maçı. Neden, çünkü en ufak bir küfürde tüm deplasman tribünü ceza alıyor. E, bir sonraki deplasman da Galatasaray maçı. O maçta cezalı olma riskine karşı mecburen rakip tribünde çok sevdiğim bir arkadaşımın sayesinde izledim maçı. Artık bu ceza işlerinde yerleştirdiğiniz onca kamerayı kullanın ve kim küfür ediyorsa onu cezalandırın.

 

Bir de Akhisar yönetimi senelerdir büyük takımlara hic olmazsa bir kale arkasının tamamını ayırıyordu. Bugün sadece 800 adet bilet satmışlar Fenerbahçe’lilere. Kendi taraftarları en çok geldikleri maçta bile stadın yarısını doldurabiliyor. Yahu bırakın hiç olmazsa biraz daha deplasman taraftarı maça gelsin. Sonra bu statlar niye dolmuyor diye şikayet etmeyin. Benim bu konudaki önerim şu: Eğer evsahibi takım maçın başlamasına 24 saat kala eğer belli oranda bilet satamamışsa deplasman taraftarına daha fazla yer açmalı. En azından böylelikle biraz daha taraftar ortalaması artabilir.

 

Şimdi gelelim diğer berbatlara, Fenerbahçe’nin oyunu ve hakeme. Önce kendimizden başlamakta yarar var. Yediğimiź gole kadar ne oynadık ? Koskocaman bir hiç. Öyle yavaş oynadık ki karşımızda amatör takım olsa rahat rahat yerleşir, Fenerbahçe’ye oynayacak alan bırakmazdı. Maalesef o hiç özlemediğimiz yan pas yan pas geri pas yan pas futbolu bu maçta geri döndü.

 

Neto’nun oyunu dikine başlatan tarzını çok aradık ama esas faktör Mehmet Topal’dı. Eskiden defansif olarak çok iş görüyordu. Örümcek lakabını boşuna almadı ancak uzun süredir defansif katkısı ve temposu eskisi gibi değil. Bir de üstüne üstlük yediğimiz goldeki gibi çıkarken kaptırdığı toplar ekstra tehlike yaratıyor. Ancak şunu da belirtmem lazım ki Topal kadar onu devre arası çıkartmayan Aykut Hoca da hatalı.

 

Ha Topal kötüydü de diğerleri iyi miydi? Tabii ki hayır.Guiliano alıştıkça iyiye gidecek derken bozuluyor. Valbuena çok top eziyor. Janssen tam baba bi santrafor bulduk derken hevesimizi kursağımızda bıraktı. Hasan Ali yetersizliğini suratımıza vurmaya devam ediyor. Yani sorun maalesef çok.

 

Gelelim en berbat olan kişi Bülent Yıldırım’a..! Fenerbahce çok kötü oynuyor olabilir. Hafta boyunca Fenerbahce aleyhine bir kampanya da yapılabilir. Ama sen niye oyuna bu kadar müdahele ediyorsun. Fenerbahçe çok kötü de oynasa belki sonlara doğru bir gol atacak, belki maçı çevirecek. Sen neden doğramaya başlıyorsun? Ama hata sende de değil. Eğer futbol federasyonu ana avrat küfreden teknik direktöre sadece bir maç ceza verirse bu tüm hakemlere mesajdır. Fenerbahçe lehine düdük çalan yanar mesajıdır bu.

 

Neyse lafı da çok uzatmayayım, köfte molasında yaziyorum bu yazıyı. Daha Istanbul’a kadar sallanacak direksiyon var. Hakemi , rezil yönetimini tabii ki konuşalım ama hocanın ve topçuların hatalarını da gözardı etmeyelim. Bundan sonra bir daha böyle berbat bir gece yaşamayalım. Yenilsek bile en azından biraz top oynayalım.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.