HAYAT DEVAM EDİYOR

18/01/2018          

HAYAT DEVAM EDİYOR

Haftanın en önemli maçında Fenerbahçe Doğuş, Panathinaikos’u mağlup ederken damaklarda bıraktığı lezzet geceye damga vurdu.

Daha önce iç sahada kaybedilen Olympiakos, Real Madrid ve Zalgiris maçlarının gölgesinde bu maçı kazanmak hem iki takım arasındaki farkı kapatırken hem de normal sıralamada ilk iki için önemli bir adım atıldı.

Kostas Sloukas’ın direksiyonu devraldığı ilk çeyrek gözlerimizin pasını silerken devrenin ikinci bölümünde artan çember altı savunması sertliği karşısında Xavi’nin öğrencilerinin üç sayı çizgisi gerisinden her hücumda kaldırıp atmaları da Fenerbahçe Doğuş’un ekmeğine yağ sürdü. Jason Thompson’ın mükemmel bitiriciliği de eklenince devre arasına yüzler gülerek girildi.

Üçüncü çeyreğin başlangıcı ve sonu gerçekten kabus gibiydi. Panathinaikos direncini arttırdı, sertlik dozajı yükseldi, dış atışlarda bu kez çemberin yoluda bulununca bir anda işler terse döndü. Toparlanmak için takım içi denemeleri sürdüren Obradoviç Bobby kartıyla sahada uzun süre kaldı. Bu hamle bir miktar yeşilleri frenler gibi olsa da çeyrek sonu istenilen gibi değildi.

Stres, mücadele, sıkı heyecan dolu son çeyrek sarı lacivertliler öyle kararlı başladılar ki, Pana ne olduğunu anlayamadan dengeler değişti. Bobby, Kostas derken son bölümde Brad Wanamaker hamlesi geldi. Son dakikaya girerken 0/5 saha içi isabetiyle oynayan Wanamaker sol forvetten alıp öyle bir çembere gitti ki, hem ilk saha içi isabetini buldu hem de maçı orada bitirdi. Ardında günün etkili olamayan bir başka oyuncusu Datome’nin 2/2 serbest atışları da belki yeşillerin dönüş uçak biletlerini bile iptal ettirmiş olabilir.

Maçın hemen başında 2 dakika içinde 2 faulle dışarda kalan Guduriç oyun planını etkiledi lakin Melih’in aldığı sürede yaptığı iyi savunma işi çözerken saha içi liderlik konusundaki denemeler devam ediyor. Önemli olan gerektiği yerde verilecek olumlu reaksiyonun takımı pozitif etkilemesi ve hedefe götürmesi.

Hayat devam ediyor..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

YORUMLAR