GÜLE OYNAYA

19/12/2017          

GÜLE OYNAYA

Geçtiğimiz Perşembe akşamı Zalgiris karşısında detaylarda eksiklikler konusunda Pangos’un cezalandırıcı performansı karşısında mağlubiyetin iyisi derken Kızılyıldız’a özellikle 2.devrede parkeyi zindan eden Fenerbahçe Doğuş izledik.

Maça tutuk başlayan sarı lacivertliler, çember altı savunmasında rakipleri karşısında bir kaç pozisyon hatası sonrası Vesely ve Melli ile hava sahasını karartıp, Nunnaly ve Wanamaker ile de topa baskının dozajını arttırınca işler rayına oturdu.

Duygusal gecenin baş aktörü Pero Antiç’in yeni coach’un dan fırça yemesine dahi müsaade etmeyen tribünlerin tempolu tezahüratları hem takımın havasını yenilerken hem de ritm bir an bile düşmeden 2.devre performansı muazzamdı.

2’li maç haftalarının öncesinde takımın maç kaybetmesi konsantrasyonu yüksek tutmayı tetikleyen faktörlerden.Kızılyıldız’ın daha önce oynadığı deplasman maçlarında ki kurgudan eser olmamasının sebebi de Fenerbahçe Doğuş’un maç odaklanmasıydı.

Sloukas ve Wanamaker’in toplamda 13 asist ile damgayı vurdukları gecede Kalinic ve Dixon’ın aldıkları süreleri iyi değerlendirmeleri takımın kazanç hanesine yazılmalı.

Euroleague’de kolay maç yok. Maçı kolaylaştıran takımlar var. Fenerbahçe Doğuş’un yeni kadro ve düzeni içinde ilerlediği yol daha çok engeller barındırıyor. Engelleri aşmak ve hedefe ulaşmak iyi ve maçı kolaylaştıran takımların işi..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

YORUMLAR